,,Wy czcicie to czego nie znacie, my czcimy to co znamy, ponieważ zbawienie bierze początek od Żydów’’ - J 4, 22
Uspokajam, że nie byłem, nie jestem i nie będę antysemitą. Ponadto nie śmieszą mnie żarty o Holokauście.
W trzeciej klasie gimnazjum napisałem poemat dygresyjny ,,Milenium, czyli Nowe Triumfy’’ zainspirowany przez burzliwą historię XX wieku. Opowiada o nastoletniej Jenie ov Blackeyovej, która w noc sylwestrową została zabrana przez Rok 1999 do Armagedonu w Izraelu. Spotkała tam min. Matkę Boską Fatimską, Alberta Einsteina, francuskiego historyka, Marca Blocha, Juliana Tuwima, jadącego na Słoniu Trąbalskim, Jana Brzechwę (pisał wartościowe utwory dla dzieci, jak trylogię o Panu Kleksie, ale również obrzydliwe wiersze na cześć Stalina), Bolesława Leśmiana, pogryzionego przez Dusiołka, Antoniego Słonimskiego i Stanisława Lema. Jako postaci negatywne zostali ukazani: Lew Trocki (właśc. Lejb Bronstein), stalinowscy oprawcy: Helena Wolińska (Fajga Mindla Danielak), Stefan Michnik i Salomon Morel, zakłamany Adam Michnik, ówczesny prezydent, Aleksander Kwaśniewski, Jerzy Urban i socjolog Jan Tomasz Gross, fałszujący prawdę o mordzie w Jedwabnem. Jena spotkała w Armagedonie idące razem w Triumfie Ludobójstwa min. żydowskie ofiary Holokaustu jak też Palestyńczyków zabitych przez państwo Izrael. Profesor Pimko vel Bladaczka, którego zapożyczyłem z ,,Ferdydurke’’ Witolda Gombrowicza zatrudnił się w Mossadzie. Jako jego agent infantylizował Palestyńczyków, aby po cofnięciu się do dzieciństwa, nie mogli walczyć o niepodległość. Działalność bohatera literackiego nie spodobała się samemu Gombrowiczowi, który wręczył Jenie swoją wizytówkę. Pewna nieżyjąca już osoba po przeczytaniu mojego poematu zarzucała mi antysemityzm.
W antologii ,,Dom’’ (opowiadanie ,,Broda’’ dostępne na tym blogu) Tata powiedział do kuszącej go, tytułowej Brody: ,,Dla mnie większymi terrorystami są ci spośród Żydów i Rosjan, którzy doprowadzili Palestyńczyków i Czeczeńców do takiego upodlenia’’.
W powieści ,,Pawlaczyca’’ ważną rolę odgrywa Maryja, która uchroniła przed potępieniem skruszonego psychopatę, Pana Konidę. Bohaterem pozytywnym był również karczmarz Mosiek (Mojżesz Pilzstein). Chłopi z tytułowej wsi Pawlaczyca uratowali go podczas II wojny światowej przed Niemcami. Odwdzięczył się im zakładając dla nich karczmę o nazwie ,,Chlew Pijacki’’. Kiedy chłopi zaczęli nadużywać alkoholu i przez to degenerować się, Żyd, tknięty wyrzutami sumienia, dobrowolnie zniszczył cały zapas trunków i zaczął sprzedawać wyłącznie napoje bezalkoholowe. Bardzo kochał Polskę i nigdy nie splamił się kolaboracją z komunistami. Pod wpływem artykułu o żydokomunie prof. Jerzego Roberta Nowaka, zamieszczonego w ,,Naszym Dzienniku’’ wprowadziłem do powieści negatywne postaci komunistów pochodzenia żydowskiego: Witolda Sieradzkiego (Asera Kohlbauma), Adama Rottkego (Neftalego Arbensteina) i Sylwii Andrzejczykowej (Abigail Markwain).Ta ostatnia bohaterka zdążyła zawrócić ze złej drogi, za co spotkała ją zemsta innych członków Dziadostwa (tajnej organizacji zrzeszającej komunistów, satanistów, masonów i terrorystów). W rozdziale ,,Z pamiętnika ukraińskiego nacjonalisty’’ umieściłem wzmiankę o Judeopolonii – niemieckim planie z okresu I wojny światowej utworzenia państwa żydowskiego na ziemiach polskich (pisał o nim historyk, dr. Andrzej Leszek Szcześniak i był z tego powodu cenzurowany w III RP). Własnością Solidarności był cudowny klejnot zwany Okiem Raju zapożyczony z żydowskiej legendy o Aleksandrze Wielkim. Poznałem tę legendę w gimnazjum czytając książkę Leo Pavlata ,,Osiem świateł’’.
W zbiorze opowiadań ,,Legenda’’ występuje mityczna czarownica Lilith (chciała odebrać Novalsa, jego kochającej żonie, Aivalsie), XVIII – wieczny arendarz Lesman (przodek Bolesława Leśmiana i Jana Brzechwy), Daniel z Cezarei Nadmorskiej (przyjaciel Rzymianina Grakcha, nim ten został królem Analapii), król Abraham Prochownik, Maryja (Jej objawienie się Mieszkowi I skłoniło go do przyjęcia chrztu) i sam Jezus Chrystus (przyjął do siebie rażonych piorunem Piasta i Rzepichę). W czwartym, dotąd niewydanym tomie ,,Wymrocza’’ występuje Golem (ulepiony przez czarownicę, Danikę z Vompierska) i nieszczęśliwy Żyd Wieczny Tułacz, któremu tylko królowa Maria Mariewna potrafiła okazać współczucie. W przyszłości planuję napisać opowiadania o Esterce, legendarnej, żydowskiej kochance Kazimierza Wielkiego, ich synach, rycerzach Niemirze i Pełce oraz o Saulu Wahlu, legendarnym, żydowskim królu Polski z XVI wieku.