poniedziałek, 12 maja 2014

Iwan GirejkoIwan Girejko wymyślony przeze mnie w pierwszej klasie gimnazjum, białoruski zoolog, znajomy prof. dr. hab. Jana Schtroisemana. W latach 90 – tych XX wieku odkrył na bagnach Białorusi nieznane wcześniej nauce gatunki zwierząt, takie jak ryjczaki, 5 – metrowego, wodnego sobola o wężowatym tułowiu (jego oczy świeciły na czerwono jak ,,kaukaskie świetliki''), oraz kura wodnego. Był to kogut wielkości człowieka, mieszkający na dnie jeziora, w którym spoczywała szabla polskiego legionisty. Owe fantastyczne zwierzęta, po latach umieściłem w książce ,,Tatra. Suplement''. 1 komentarz:

  1. Dooobre...A kaukaskie świetliki w miodku spadziowym są pożywne, smaczne, energetyzujące,a nocą kiedy przychodzi utrudzonemu urozmaicić sobie żywot - jego podmianą słodyczy - są łatwe do odszukania bo słoiczek blaskiem woskowej świecy urokliwie mruga.
    Histeeeria poważnych odkryć naukowych, zanotowała również odkrycia uczonego Łgaszenki.On to udowodnił, że wołki zbożowe mogą się przekształcić w wołki dziennikarskie po uprzednim praniu mózgu w samogonie warzonym nocą w Ruskiej Kniei.Dziwy,dziwy i jeszcze raz dziwy.
    Ja osobiście je uwielbiam, ale muszą być jędrne i dojrzałe. Muszą również umieć zadziwiać.

    OdpowiedzUsuń