wtorek, 21 lipca 2015

Demoniczni władcy Anglii
,,1. Ryszard I wywodził się z francuskiej dynastii Anjou (Andewagenów). Ludzie szeptali, że ród ten pochodzi od samego diabła. Wszystko zaczęło się od księcia Anjou.
Porzucił on rodową siedzibę w Andewagenii i puścił się w podróż po Europie. Przywiózł z niej sobie żonę - piękną, ale dziwnie nieśmiałą i stroniącą od publicznego życia. Lud zaczął szemrać, kiedy po raz kolejny nie pojawiła się na niedzielnej mszy. Czyżby lekceważyła Kościół?
Wreszcie małżonek zmusił ją, by poszła. Odtąd uczęszczała na mszę tydzień w tydzień, ale zawsze dyskretnie znikała, kiedy przychodziło do przyjmowania komunii. 
Zaniepokojony książę kazał swemu rycerzowi zatrzymać ją. Rycerz pospieszył za księżną i nadepnął jej na suknię. Zaczęła się szarpać i krzyczeć, aż wreszcie wyrwała się i ku przerażeniu obecnych uniosła się w powietrze i wyfrunęła przez okno. 
Teraz już wszyscy zrozumieli, dlaczego księżna Anjou tak stroniła od kościoła. 
Nie była kobietą, tylko demonem z piekła rodem. A jej dzieci to diabelski pomiot. Odtąd mawiano, że w żyłach Andewagenów płynie diabelska krew!2. Żonę Henryka IV Joannę z Nawarry podejrzewano o to, że jest czarownicą. Jej spowiednik oskarżył Joannę, że usiłowała zgładzić swego pasierba - Henryka V - za pomocą jakichś tajemnych praktyk. 
Nie bawiono się w żadne procesy i królowa wylądowała w więzieniu, gdzie przesiedziała 4 lata. Uwolniona, żyła jeszcze 15 lat. Po jej śmierci w 'Kronice Londynu' napisano, że 'wszystkie lwy w Tower zdechły w tym samym roku'. Delikatnie sugerowano, że lwy były piekielnymi sługami Joanny. Kiedy zmarła, odeszły wraz ze swą panią. 3. Nawet królowie byli zabobonni. Jakub I napisał książkę o tym, jak dokonano spisku na jego życie za pomocą czarów... [...].4. Henryk VIII miał problem z wiedźmą, która przypadkiem była jego żoną. Oskarżył Annę Boleyn o to, że jest czarownicą, i zyskał pretekst, by ją stracono. Twierdził, że ma na to dowód. [...]. Anna urodziła się z sześcioma palcami u lewej ręki. Nie przeszkadzało to Henrykowi, kiedy się z nią żenił. Nie była czarownicą, ale dodatkowy palec wystarczył, aby pozbyć się królowej, która znudziła się mężowi. 5. Jan bez Ziemi, brat Ryszarda I - kolejny z dynastii Andewagenów - został oskarżony o inne diabelstwo. Miał być wilkołakiem! Mówiono, że po śmierci jego ciało wierciło się w grobie, bo źle się czuł w poświęconej ziemi. W końcu mnisi wykopali je i przenieśli poza mury cmentarza. [...]'' - Terry Deary ..Strrraszna historia. Krwawi władcy i wredne królowe''

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz