wtorek, 21 lipca 2015

Nawiedzone zamki Wielkiej Brytanii
,,Zamek w Berkeley, w hrabstwie Gloucester

W tej oto komnacie więziono króla Anglii Edwarda II. Jego prześladowcy nie chcieli być oskarżeni o morderstwo, dlatego robili wszystko, żeby król zachorował. Puścili przez jego pokój zamkowe ścieki. Bez skutku... Pewnej nocy strażnicy nadziali go więc na rozgrzany do czerwoności pogrzebacz - ale od dołu, tak żeby na ciele nie było żadnych śladów. Czasem nocą słychać jeszcze krzyk króla.
Zamek Ponterfract, w hrabstwie West York

W tej komnacie zmarł król Ryszard II - chociaż nikt, z wyjątkiem morderców, nie wie w jaki sposób. Powiadają, że właśnie jadł obiad, kiedy jakiś rycerz z siedmioma ludźmi zbrojnymi w topory wtargnął do komnaty. Ryszard odparł ich tak skutecznie, że czterech padło, ale pozostali przy życiu bandyci zamknęli komnatę i zagłodzili króla na śmierć. Więc kiedy zobaczysz ducha, daj biedakowi kawałek czekolady!Tower w Londynie

U podnóża tych schodów znaleziono dwa szkielety. Byli to podobno dwaj królewicze, dwunastoletni Edward i dziewięcioletni Ryszard, którzy zmarli wkrótce po koronacji ich wuja Ryszarda III na króla w 1483 roku. Chłopców uduszono we śnie i zagrzebano pod schodami, żeby w przyszłości nie pretendowali do  tronu. Czasami nocą, kiedy tu się bawią, słychać ich śmiech!

Zamek Hylton, Tyne & Wear

Roger Skelton był stajennym w tym zamku. W 1609 roku został zabity przez swego pana Roberta Hiltona za to, że opieszale dostawił mu konia. Pan przebił go widłami, a ciało wrzucił do zamkowego stawu. Hiltona nie obwiniono o morderstwo - sędzia też był rycerzem - a duch biednego Rogera błąka się po zamku, wołając: 'Zimno mi, zimno mi'!

Zamek Arundel w Sussex

W 1580 roku w starym zamczysku zamieszkał książę Norfolk. Powiadają, że przed śmiercią księcia ukazało się widmo białego ptaka. Na zamkowej wieży co noc bieleje postać dziewczyny. Podobno porzucona przez kochanka rzuciła się w dół. To co słyszysz, to nie burza... to armata, która zburzyła te mury w 1648 roku.
[...] Zamek Glamis w Szkocji

Najbardziej nawiedzony zamek świata! Pewnego dnia diabeł wygrał w kości dusze księcia Strathmore'a. Odtąd o świcie słychać grzechot rzucanych kości. Po komnatach błąka się duch lorda Jakuba Douglasa otrutego przez żonę. Gdy wykryto, że próbowała otruć również króla Szkocji Jakuba V, spalono ją na stosie i jej duch cały w płomieniach, też tu błądzi. Na lewo kobieta bez języka, na prawo wampir krwiopijca. Tutaj też Makbet zamordował króla Dunkana - ciągle na podłodze widać plamy krwi!'' - Terry Deary ,,Strrraszna historia. Groźni rycerze w onurych zamczyskach''


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz