piątek, 17 kwietnia 2015

Morze Himalajskie

,,Gdybyśmy cofnęli się w czasie o 70 milionów lat i spojrzeli z przestrzeni kosmicznej na naszą planetę […] Ujrzelibyśmy Indie jako wyspę na równiku, a w miejscu Himalajów rozciągałoby się morze'' - ,,Ostatnie dinozaury'' [w]: ,,Zwierzaki'' nr 1 (49) styczeń 1996



Jak podaje ,,Bursztynowa Księga'' po upadku zaczarowanego meteorytu w 2012 r. Indie podbiją dwa himalajskie państwa: Nepal i Bhutan. Kilkanaście lat później pod wpływem magii meteorytu dojdzie do transmutacji najwyższych gór świata w rozległe morze, pod którego falami znajdą się Nepal, Bhutan i wielkie obszary północnych Indii.





Morze Himalajskie będzie największym morzem ery runwirskiej, obmywającym brzegi Undii, Urdii i Lamastanu, połączone z Oceanem Vurukasza poprzez Kanał Gangi. Owe tropikalne morze o bardzo dobrze rozwiniętej linii brzegowej, będzie miało 1557 m głębokości w najgłębszym miejscu (Głębia Varuny). Z himalajskich wysp na uwagę zasługują: Wyspa Yeti (zamieszkana przez ,,ludzi śniegu'' pożerających rozbitków), oraz Sherpa i Gurkha zamieszkane przez niedobitki współczesnych ludów Szerpów i Gurkhów żyjących obecnie w Nepalu.





W Morzu Himalajskim będą żyć liczne zwierzęta i stwory jak: wskrzeszone przez magię meteorytu amonity, trylobity, ichtiozaury, olbrzymie żółwie archelony, wieloryby alula, karmazynowe wieloryby, orki himalajskie, syreny, morscy ludzie, konie morskie, węże morskie, smoki morskie, gnieżdżące się u wybrzeży olbrzymie ptaki z gatunku Avis indica, strusie morskie, szczury morskie, kraxy (wielkie, drapieżne żółwie morskie), krakeny, małpy morskie, tuńczyki, diugonie, żółwie szylkretowe, uchatki himalajskie, rekiny, koralowce tworzące Wielką Rafę Himalajską i wiele innych. 






Brak komentarzy:

Prześlij komentarz