niedziela, 18 października 2020

Oniricon cz. 645

 Śniło mi się, że:


- Ariadna uwiodła Zeusa, za co kapłani Dionizosa nadali jej imię Semele i ukarali paląc na stosie,

- byłem dimetrodonem, którego Okiena ov Hrosanta nie potrafiła okiełznać, dopiero niemiecki czarodziej narzucił mi swoją wolę,


- Karolina Fedyk oglądała razem ze swoim chłopakiem nagranie z ostatniego pogromu Żydów, tymczasem do ich mieszkania wszedł Kriszna razem z Radhą i członkami sekty Hare Kriszna, prawie wszyscy domownicy masowali stopy boga szczotką i całowali je,


- wieczorem na Wałach Chrobrego w Szczecinie przeciwnicy PiS - u pływali łódkami po Odrze i palili świece, tymczasem na statku tańczył mężczyzna, którego dziewczynka nazwała makrelą na cześć Angeli Merkel,


- na szkolnym korytarzu walczyłem z Reptilianami: Stalinem, Czyngis - chanem i Kim Dzong Unem, którzy chcieli mnie pożreć,


- zamieniłem się w Reptilianina i wyrósł mi ogon. 

Technologia Keshe

 


Jednym z mitów absorbujących uwagę ludzi XXI wieku jest tzw. wolna (to jest: darmowa) energia. Metody służące jej uzyskiwaniu są sprzeczne z uznanymi prawami fizyki. Niepowodzenia w upowszechnianiu sposobów pozyskiwania wolnej energii mają wyjaśniać teorie spiskowe mówiące o zwalczaniu genialnych wynalazków przez koncerny. Na polu fantastyki naukowej motyw wolnej energii wykorzystał Jarosław Grzędowicz w powieści ,,Hel 3’’ 1. Interesującą nas w tym wpisie odmianą mitu wolnej energii jest technologia Keshe.


Jej nazwa pochodzi od Mehrana Tavakoli Keshe (ur. 1958 r.) – irańskiego inżyniera obecnie mieszkającego we Włoszech. Zarobił krocie oferując naiwnym ,,reaktory otwartej plazmy’’ za 900 dolarów za sztukę, ,,urządzenia do wytwarzania dowolnej ilości energii’ i tym podobne gruszki na wierzbie. Założył fundację swego nazwiska (ang. ,,Keshe Foundation’’), która zbiera pieniądze na Instytut Keshe w Ghanie.

Technologia Keshe opiera się na założeniach pseudonaukowych odrzucanych przez fizyków jak: ,,replikacja grawitacji’’, ,czy ,,pola elektro – magneto – grawitacyjne’’. Jego zdaniem neutron to ,,materia + ciemna materia + antymateria’’. Ruch skupiony wokół Keshe z wielką atencją traktuje dokonania Nikoli Tesli. Trzeba tu zaznaczyć, że Tesla faktycznie był genialnym wynalazcą, ale był równocześnie człowiekiem chorym psychicznie i nie można wszystkiego co głosił traktować bezkrytycznie 2. Nawiązuje również do hinduizmu, co zbliża go z kolei do takich XIX -, i XX – wiecznych systemów okultystycznych jak teozofia, antropozofia i New Age. Zdaniem Keshe ,,profesjonalny reaktor’’ składa się z pustej butelki po coca coli, kilku drutów miedzianych i kleju na gorąco (sic!). W jego wywodach brakuje logiki jak w zapewnieniach o warstwie będącej jednocześnie super przewodnikiem i izolatorem.

Wynalazki Irańczyka mają jakoby umożliwiać loty w Kosmos. Keshe obiecuje rozwiązanie problemów całej ludzkości, wytwarzanie złota i diamentów (nasuwa to na myśl jakąś współczesną formę alchemii), oraz latające samochody. Oto niektóre z nich:


Magrav – rzekomo wytwarza plazmę i obniża zużycie prądu o połowę, a w rzeczywistości nie nadaje się nawet do zasilania komputera stacjonarnego. Urządzenie to ma jakoby posiadać duszę (sic!), co praktycznie stanowi powrót do animizmu; systemu wierzeń ludów pierwotnych. Ponoć aby działał potrzebna jest wiara.


Gans – ,,gazy w stanie nano’’; to w rzeczywistości mieszkanka tlenku miedzi i cynku.


Długopis leczący to zwykły miedziany drut opalony palnikiem i zanurzony w sodzie kaustycznej.

Tzw. ,,kosiarki’’ min. harmonizują i regenerują aurę, chronią przed energiami astralnymi, odblokowują i harmonizują czakry i meridiany, wywierają wpływ na relacje w domu, pomagają w medytacji, oraz zamieniają złą energię w pranę, orgon 3 i plazmę.

Namiot plazmowy ma jakoby chronić przed atakiem rakietowym.

Nie są to więc żadne epokowe wynalazki, a tylko gadżety szarlatana wyłudzającego pieniądze.

Fundacja Keshe stawia sobie również cele polityczne. Jej założyciel obiecuje pokój na świecie, zniesienie granic państw i rząd światowy w Jerozolimie przy wsparciu ONZ.

Keshe twierdzi, że ambasadorzy min. Kanady i Niemiec chcą od niego zakupić technologię, co nasuwa skojarzenia z mocno zaburzonym psychicznie, a tragicznie zmarłym w tym roku Markiem Podleckim, z którym rzekomo kontaktowali się prezydenci Trump i Putin, oraz premier Netanjahu. 4 Z kolei na przeszkodzie pojawienia się technologii Keshe w powszechnym użytku ma stać spisek mafii i agentury pedofilskiej.


Keshe jest ścigany w wielu krajach (min. w Wielkiej Brytanii) za przestępstwa skarbowe. Niepokojące są też jego związki z Gregorianem Bivolaru – rumuńskim nauczycielem jogi oskarżonym o pedofilię, uchylanie się od płacenia podatków, nielegalne przekraczanie granicy, handel ludźmi i zmuszanie ich do niewolniczej pracy.
1 Odsyłam do posta: ,,Polska odpowiedź na ‘Matrix’, czyli ‘Hel 3’’’.

2 Odsyłam do posta: ,,Nikola Tesla’’.

3 Odsyłam do posta: ,,Orgon’’.

4 Odsyłam do posta: ,,Marek Podlecki’’.