niedziela, 13 lipca 2014

Niesamowite stworzenia

Poniższe istoty zostały opisane w ,,Jaspisowej Księdze'' niedawno wydanej przez Uniwersytet w Złocieńcu.


Aborygen – zjawa widziana w lesie komunalnym w miasteczku Pacynowie w Polsce. Duch ten miał postać półnagiego Aborygena z szarą brodą i czerwonymi oczami, uzbrojonego w bumerang, którym polował na polskie sarny i zające. Jeździł na grzbiecie emu jak na koniu. Ludzi nie atakował, uciekał na ich widok. Ów duch przybył do Polski z Australii, kierowany chęcią poznania naszego kraju.

Bobroryb (ichtiocastor) – wodne zwierzę z planety Nowej Pterotyjandii, wyglądające jak bóbr zamiast tylnych kończyn mający rybi ogon pokryty łuską. Bobroryby trybem życia przypominają bobry. Potrafią pełzać po lądzie za pomocą przednich kończyn. Roślinożerne, żywią się korą i drewnem. Ich młode wykluwają się z pomarańczowej ikry, a następnie ssą mleko. Omawiany gatunek nie buduje żeremi. Prymitywnym plemionom Nowej Pterotyjandii dostarcza mięsa, futer i ikry smakującej jak kawior.
Brazylijka – urokliwa nimfa o fosforyzujących, zielonych oczach widziana w lesie koło Olsztyna w Polsce. Miała postać półnagiej, śniadej Brazylijki o długich, czarnych włosach, w zielonym bikini, noszącej imponujący pióropusz z zielonych piór. Miała elfie, spiczaste uszy, a w jej uzębieniu nie było kłów. Na ramieniu miała wytatuowany złotą farbą napis ,,Hy Brasil''. Nieszkodliwa dla ludzi, tańczyła i śpiewała w blasku Księżyca. Pojawiła się w Polsce w związku z mundialem w Brazylii w 2014 r.

Drontodiatryma – wymarły, nielotny ptak z zatopionej wyspy Mauritii leżącej u wybrzeży Lemurii. Przypominał dronta dodo osiągającego rozmiary diatrymy. Roślinożerny, dostarczał tubylcom mięsa, ozdobnych, lazurowych piór i olbrzymich jaj, większych niż jaja strusi. Ponadto na oswojonych drontodiatrymach można było jeździć jak na koniach. Pierwszy opis gatunku pochodzi z roku 9000 p. n. e.

Gallodiatryma – wymarły, nielotny ptak z Atlantydy i Lemurii. Przypominał diatrymę mającą pióra, kurzy grzebień i dzwonki. Ptak ten wydawał takie dźwięki jak współćzesny drób domowy. Gallodiatrymy były wszystkożerne, zaś w obronie swych jaj i piskląt bywały groźne dla ludzi.Karate – zjawa z Puszczy Pacynowskiej w Polsce, przypominająca żółtoskórego karatekę o czerwonych oczach i kończystych zębach. Ów demon atakował grzybiarzy i myśliwych ciosami karate i wieszał ich na gałęzi drzewa Bonsai na swym czarnym pasie. Przybył do Polski z Japonii.


Kendo – zjawa z Puszczy Pacynowskiej w Polsce, przypominająca Japończyka o czerwonych oczach i kończystych zębach, okrytego zbroją do kendo i atakującego czekająca przy szosie prostytutki toporem na długim stylisku. Przybył do Polski z Japonii.

Kormoran olbrzymi – ptak morski z Hyperborei, odmiana współczesnego kormorana czarnego osiągająca 7 m rozpiętości skrzydeł. Trybem życia przypominał współczesne kormorany. Hyperborejczycy oswajali kormorany olbrzymie i latali na nich nad oceanem.


Papuas – zjawa z Puszczy Pałżewickiej na wschodzie Polski. Miała postać papuaskiego wojownika o świecących w ciemności oczach – jednym żółtym, a drugim niebieskim, dosiadającego kazuara. Papuas był uzbrojony we włócznie, którą polował na jelenie i dziki. Ludzi unikał. Przybył zainteresowany Polską z Papui – Nowej Gwinei.

Pelikan olbrzymi – ptak morski z Hyperborei, biały pelikan osiągający 7 m rozpiętości skrzydeł. Trybem życia przypominał współczesne pelikany. Hyperborejczycy oswajali pelikany olbrzymie i latali na ich grzbietach nad oceanem.

Rasa Błotna – potwory podobne do plamistych orków mających zamiast penisów jadowite węże mokasyny. Powstały ze skinów, które rusałka zamieniła w potwory za karę za rasizm. Mieszkają gdzieś na bagnach w Polsce.

Rzęsorek trójgłowy – wodny, jadowity ssak z mającej nadejść ery runwirskiej, przypominający rzęsorka rozmiarów tygrysa mającego trzy głowy. Mięsożerny, będzie potrafił chwytać zwierzęta przychodzące do wodopoju. O rzęsorku trójgłowym wspomina runwirski epos ,,O uprowadzeniu dziewic' (O upravadieniu dievic) ' , w którym heros Solimir walczył z tym potworem na arenie w Beng – Beng; stolicy cygańskiego królestwa Bergitka.

Sęp morski – ptak morski z Hyperborei, podobny do współczesnego sępa czarnego, lecz mający palce spięte błoną. Gnieździł się na klifach. Żywił się padliną ryb i morskich ssaków, czasem też małżami. W okresie godowym jego pióra nabierały pięknej, kobaltowej barwy.

Sorkoran – wodny, jadowity ssak z Atlantydy podobny do wielkiego jak słoń szczura czy piżmaka mającego głowy ryjówki, rzęsorka i zębiołka. Mięsożerny, polował min. na krokodyle i hipopotamy z rzeki Potamos.

Sumo – zjawa ze dawnego stawu rybnego koło Białogardu w Polsce. Miała postać zawodnika sumo z Japonii, mającego czerwone oczy i kończyste zęby i pokutującego po śmierci za grzechy obżarstwa. Duch dosiadał olbrzymiego suma o zębach rekina i łapach krokodyla. Wciągał pod wodę młode i piękne kobiety, aby zamienione w rusałki były jego żonami.

Uakaryl – małpa z puszcz kontynentu Umaur w Świecie Dziesięciu Kontynentów. Przypomina goryla z głową i futrem uakari. Trybem życia przypomina goryle, lecz wydaje takie same dźwięki jak uakari.

Wydroryb (ichtiolutra) – wodne zwierzę z planety Nowej Pterotyjandii, przypominające wydrę mająca zamiast tylnych łap rybi ogon. Trybem życia przypomina nasze wydry. Młode wykluwają się z ikry, a potem ssą mleko. Odławiana dla futra, ikry smakującej jak kawior, a także używana jako pomoc w łowieniu ryb.


Zulus – zjawa z Lasku Arkońskiego w Szczecinie. Miała postać zuluskiego wojownika, uzbrojonego we włócznię, dosiadającego zebry w złotej uprzęży. Nie atakował ludzi z wyjątkiem zaczepiających go skinów. Przybył do Polski w związku z mundialem w RPA w 2010 r.