wtorek, 28 maja 2019

,,Prawdziwa Polska''


,,I była w tym Polska – od zenitu;
Wszechdoskonałości dziejów;
Wzięta tęczą zachwytu – Polska – przemienionych kołodziejów!;
Taż sama – zgoła;
Złoto – pszczoła...;
(Poznał – ci – że – bym ją – na krańcach bytu!...)’’
 – Cyprian Kamil NorwidW 2012 r. pod wpływem lektury powieści fantasy Neila Gaimana ,,Nigdziebądź’’ jak również pod wpływem ,,Ostatniej bitwy’’ C. S Lewisa (w tej ostatniej książce pojawiały się Prawdziwa Narnia i Prawdziwa Anglia) wymyśliłem krainę zwaną Prawdziwą Polską. Trafił do niej szczeciński grabarz przez znajdującą się na Cmentarzu Centralnym bramę zbudowaną z plastikowych butelek. Prawdziwa Polska znajdowała się bowiem w równoległym świecie między Prawdziwymi Niemcami a Świętą Rusią. Jej stolicą była Warszawa gdzie zasiadał na tronie król Wojciech III. Rozciągała się od łużyckich miast Budziszyna i Chociebusza na zachodzie po Smoleńsk i Morze Czarne na wschodzie. W Mińsku rządy sprawował polski namiestnik gen. Stanisław Bułak – Bałachowicz, zaś w Kijowie władał wasal króla Polski, ataman Semen Petlura. Prawdziwa Polska miała wielu bardzo zróżnicowanych mieszkańców: neandertalczyków, pogańskich Słowian, Prusów, Jaćwingów, Sarmatów, Polaków, Litwinów, Białorusinów, Ukraińców, Żydów (na ich czele stał Berek Joselewicz), Cyganów (na ich czele stała królowa – poetka Papusza), Niemców, Tatarów, Ormian, Turków, Chińczyków, Wietnamczyków, Murzynów, Włochów, Szkotów i wielu innych nacji. Była miejscem azylu dla ciepiących prześladowania istot rozumnych z innych planet i światów równoległych. Zamieszkiwali ją polscy bohaterowie narodowi (np. Mikołaj Kopernik, Tadeusz Kościuszko, Romuald Traugutt, Józef Piłsudski, Maria Curie – Skłodowska), postaci literackie (np. Stanisław Wokulski, Ramzes XIII, Staś i Nel, Tomek Wilmowski, Kali i Mea, Murzynek Bambo, sierotka Marysia, Anaruk, Winicjusz i Ligia), oraz zapożyczone z wierzeń ludowych (Skarbnik, smoki, bazyliszki, syreny, gryfy, rusałki, krasnoludki, olbrzymy, południce, strzygi). W lasach i na stepach można było spotkać rosomaki, sobole, polatuchy. tury, tarpany, suhaki, a nawet mamuty i dinozaury. Podstawą ustroju Prawdziwej Polski była Konstytucja 3 Maja obowiązująca wraz z poprawkami. Było to państwo bogate, silne i bezpieczne. Dominował w nim katolicyzm, lecz wyznawców innych religii nikt w żaden sposób nie krzywdził. Wszystkie ustawy były zgodne z prawem naturalnym. Jedyną lewicę stanowił PPS, ale nawet oni nie sprzeciwiali się Dekalogowi.
Gdy Janes ov Calcium usłyszał o Prawdziwej Polsce myślał, że jest to utopia endecka, choć sam bym tak jej nie określił.

PrzeżuwaczW liceum nauczycielka biologii, pani Vana ov Cromulskena opowiadała jak niegdyś na jej lekcji uczeń żuł gumę ona zaś zapytała:
- Czy człowiek jest przeżuwaczem?

Owsik i pedofilW liceum nauczycielka biologii, pani Vana ov Cromulskena opowiadała jak niegdyś jej uczennica zapytana o owsika odpowiedziała, że ,,owsik jest pedofilem'' argumentując to tym, że wchodzi dzieciom do pupy. Odpowiedź została zaliczona ;).