piątek, 13 marca 2015

Antilla

,, […] Antilia (Antiglia lub Antillia) stanowiła, według geograficznych wyobrażeń późniejszego średniowiecza, pozostałość zatopionego kontynentu, o którego zniknięciu donosi grecki filozof Plato. Nazwa ta została przeniesioną w czasach renesansu na dzisiejsze Antyle, […]'' - ,,Encyklopedia Powszechna Wydawnictwa Gutenberga tom 1 A do Assuan''.
Jak podaje ,,Bursztynowa Księga'' po upadku zaczarowanego meteorytu w 2012 r. wszystkie wyspy i archipelagi Morza Karaibskiego połączą się w jeden ląd, który zostanie przez ONZ nazwany Antillą. Po doszczętnym zniszczeniu Wielkiej Brytanii w wyniku przemian geologicznych (powstanie nowego lądu Thule), obecne dominia brytyjskie – Bahamy, Saint Lucia, Barbados, Antigua i Barbuda, Jamajka, Saint Vincent i Grenadyny, oraz Saint Kitts i Nevis ogłoszą się republikami, zaś obecne brytyjskie terytoria zależne: Anguilla, Bermudy, Brytyjskie Wyspy Dziewicze, Kajmany, Montserrat, oraz Turks and Caicos ogłoszą niepodległość. Po doszczętnym zniszczeniu USA w wyniku trzęsienia ziemi, niepodległość uzyskają: Portoryko, Navassa i Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych. Po podboju Francji przez Algierię, do Algierii zostaną przyłączone Martynika, Gwadelupa, Saint – Barthélemy, Saint – Martin, oraz Saint – Pierre i Miquelon. O Holandię i jej terytoria zależne: Sabę, Sint Eustatius i Sint Maarten wybuchnie wojna kolonialna między Surinamem a Indonezją, w której zwycięży Surinam. Na Kubie dojdzie do upadku reżimu braci Castro. Nowa, demokratyczna Kuba zajmie i odbuduje zniszczoną przez trzęsienie ziemi Florydę. Później Kuba i Dominikana staną się częścią nowego państwa – Wielkiej Kolumbii ze stolicą w Limie. Żołnierze kubańscy i dominikańscy wezmą udział w wojnie z Marokiem o Hiszpanię.
W erze runwirskiej, Antilla będzie dużą wyspą na Morzu Azteckim. W większej części pokryta będzie lasami tropikalnymi, zamieszkanymi przez wskrzeszone magią meteorytu mylodonty, ary kubańskie, haitańskie i trójbarwne, psitakodiatrymy, onzy, jaguary, ogromne wije i węże, u wybrzeży zaś żyć będą syreny, trytony, węże morskie i morskie smoki. Poważnym problemem będą hordy zombie, pozostające na usługach nekromantów, dążących do zajęcia tronu. Stolica mieścić się będzie w mieście Kariba; jednak największym miastem będzie port Raol. Na czele państwa będą stały czarnoskóre królowe, czczone jako wcielenie bogini Yemai. Jako pierwsza na tron wstąpi Stellina; założycielka dynastii Bustamonte. Językiem urzędowym będzie język antylski powstały z wymieszania języków hiszpańskiego, angielskiego, francuskiego i holenderskiego. Walutą będzie złoty dublon (1 dublon = 100 srebrników).
Na Antilli będzie się czcić wiele bóstw takich jak: bogini morza Yemaya – opiekunka dynastii Bustamonte, bóg stwórca Loa, bóg narkotyków Jah i jego żona Rasta, bóg muzyki Regge, bóg śmierci Baron Gede (zamieniający się w czarnego kota Noraba), Castro (dwugłowy bóg zła), bogini alkoholu Yamaica (wynalazła rum), bogini tytoniu Kubana, bogini nekromantów Voodana, oraz bóg żeglarzy Colon (dawca cywilizacji).