wtorek, 24 marca 2020

,,Humanoidy''Z rosyjską piosenką ,,Humanoidy’’ (ros. ,,Gumanoidy’’) zetknąłem się po raz pierwszy na kanale ,,12 000 szabel’’ Gabriela Augustyna Tarasiuka na you tube1. Utwór ponoć został napisany w kręgach generała Pietrowa.

Tytułowe humanoidy są kosmitami latającymi na asteroidach. W 1907 r. wraz z upadkiem meteorytu tunguskiego, który zburzył Stonehenge i przekrzywił wierzę w Pizie pojawiły się w Rosji (notabene: według Świadków Jehowy upadek meteorytu tunguskiego zapoczątkował panowanie Antychrysta nad światem). Humanoidy były potworkami – rudymi, piegowatymi i z dużymi nosami, a do tego podstępnymi i chciwymi. Nawiązuje to do liczącego sobie wiele tysięcy lat stereotypu każącego uznawać osoby o rudych włosach za ludzi fałszywych (odsyłam do posta: ,,Przyczyna odium?’’). Przybyły na Ziemię, aby kraść i mordować. To ich dziełem były obie wojny światowe i liczne konflikty lokalne (jakby wcześniej ludzie nie walczyli między sobą…). Humanoidy zmierzają do ludobójstwa poprzez lichwę, konflikty międzyreligijne, alkoholizm, uzależnienie od tytoniu, narkomanię i fałszowanie historii.


W obronie Ziemi przed humanoidami stanęli Rosjanie posiadający martwą wodę (motyw z rosyjskich baśni) zmywającą wszystkie brudy.

Piosenka jest zabawna i łatwo wpada w ucho, jednak zawarte są w niej pewne szkodliwe idee takie jak: antysemityzm – humanoidy mają ,,małe, obrzezane ogonek’ (jak wiadomo Rosja posiada długie i haniebne tradycje antysemickie) oraz postulat odbudowy ZSRR. Jak to ujął jeden z internautów: ,,Ruska szuria w pigułce’’.1 Odsyłam do posta: ,,Gabriel Augustyn Tarasiuk’’.