czwartek, 20 października 2016

Biała lokomotywa


,,Pod Iłżą znajduje się cmentarzysko kolejowe. Rdzewiejące na bocznych torach wagony ze swymi pustymi 'oczodołami' , same wyglądają jak duchy. W tym miejscu w czasie wojny, w skutek bombardowania, spłonęło kilka wagonów pełnych ludzi. Od tego czasu widuje się białą lokomotywę widmo'' - Witold Vargas, Paweł Zych ,,Duchy polskich miast i zamków''Internetowe ,,cuda na kiju'' cz. V

Tym razem również przypominam, że prezentowane tu informacje, znalezione w różnych zakątkach Internetu (min. na Facebooku) należy traktować z przymrużeniem oka ;).


1. Dariusz Kwiecień twierdzi, że zjada żmije, które nawiasem mówiąc są gatunkiem chronionym.2. W latach 7197 – 3898 p. n. e. Koreańczycy stworzyli Imperium Hwan zajmujące rozległe obszary Azji, Europy, a nawet Afryki


3. Dinozaury zostały wymyślone w XIX wieku na potrzeby walki z chrześcijaństwem.

4. Postać Supermana przygotowuje ludzi na przyjęcie Antychrysta (to nie jest oficjalne stanowisko Kościoła, ale prywatna opinia skrajnie prawicowego blogera Mirosława Salwowskiego wyrażona na portalu ,,Fronda pl.'')
5. Ludzi inteligentnych rozpoznaje się po bałaganiarstwie, bezsenności i znajomości licznych przekleństw.
6. Słowianki nie powinny nosić majtek, aby nie przeszkadzać przepływowi życiodajnej energii z ziemi do macicy (nawet muzułmanie nie zabraniają kobietom noszenia majtek).
7. Akcja ,,Władcy Pierścieni'', ,,Wiedźmina'' i ,,Harry'ego Pottera'' rozgrywa się w tym samym uniwersum w różnych epokach.
8. Jeden z moich Czytelników był przekonany, że moje opowiadanie ,,Listy stawanoiskie'' to prawdziwa korespondencja Aleksandra Wielkiego i Arystotelesa i był bliski opublikowaniu ich w sieci jako autentyku (z błędu wyprowadził go Czesław Białczyński, który pochwalił mojego bloga).
9. Naziści zbudowali sztuczne słońce i umieścili je pod ziemią.
10. W XIX wieku miała miejsce wojna atomowa.
11. Chora psychicznie kobieta skarżyła się policji, że prześladuje ją sąsiad rzucający w nią ,,kulą smrodu'' (znalezione na blogu Tomasza Sidora polemizującego z Dariuszem Kwietniem).


12. Belgia nie istnieje.


13. Grunwald był papieską krucjatą przeciw Polsce. Po bitwie Zawisza Czarny najechał Rzym i zmusił Papieża do odwołania klątwy rzuconej na Polskę.
14. Na prasłowiańskich sztandarach przedstawiony jest Jezus Chrystus, który był Słowianinem z Indochin – Bliskiego Wschodu.


15. Słowianie pochodzą z Górnego Ałtaju.
16. Hitler MUSIAŁ zaatakować Polskę z winy samych Polaków (sic!).


17. Dariusz Kwiecień znalazł pracę na Wawelu. Będzie teraz wynosił gnój po smoku wawelskim (żart).


18. Jan Kulczyk nie umarł, lecz żyje do dziś na wyspie Bali.


Jasne, że nie trzeba w to wszystko wierzyć.