poniedziałek, 13 września 2021

Oniricon cz. 747

             Śniło mi się, że:


- razem z Dariuszem Kwietniem pojechałem do Gdańska na wycieczkę śladami Solidarności, potem pisałem o Jacku Kuroniu, który przypominał mi kappę, lubił świeże ogórki, a jego sperma zamieniała się w perły,

- kiedy wół został złożony w ofierze greckim bogom, wywalił język, a jego ślina zamieniała się w kamienie,

- na afrykańskiej sawannie widziałem pasące się jaki o płowej sierści,


- stanąłem nagi przed siedzącą za biurkiem panią Anną ov Stipulovą i o coś ją poprosiłem,


- pojechałem z Andrzejem Pilipiukiem na pielgrzymkę do Lublina, gdzie zamiast w hotelu, zatrzymaliśmy się w szpitalu, znajdowały się w nim znikające drzwi i pracowała tam lekarka będąca Murzynką, z własnej inicjatywy pilnowałem Diany; starszej córki Pilipiuka, aby zbyt daleko nie odchodziła,
- stałem nagi przed bosą Magdaleną Ogórek w białej sukni siedzącą na złotym tronie i porównałem ją do Konrada Wallenroda, mówiąc, że w 2015 r. doprowadziła do klęski wyborczej SLD, aby ukarać tę partię za zło wyrządzone Polsce. 

Jak wydałem ,,Wymrocze''?

 
Właśnie nakładem wydawnictwa ,,Pan Wydawca’’ ukazała się, tym razem z formie e – booka, moja trzecia wydana książka, zatytułowana ,,Wymrocze tom I: ery I – X’’. W bibliotekach wojewódzkich będzie można wypożyczyć wersję papierową. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do wydania książki ;).


,,Tadeusz Klarowski (ur. 1986), szczecinianin, z wykształcenia historyk. Od wczesnego dzieciństwa lubił puszczać wodze fantazji. Jego hobby to pochłanianie książek i rysowanie fantastycznych zwierząt. W spektrum jego zainteresowań znajdują się dziedziny wiedzy od zoologii i paleontologii, po historię (zwłaszcza starożytną i średniowieczną), antropologię, mitologię i fantastykę, ze szczególnym uwzględnieniem fantasy. Przygodę z tworzeniem własnej literatury rozpoczął już w trzeciej klasie gimnazjum od napisania poematu dygresyjnego o XX wieku. Opublikował już dwie mitopoeiczne powieści fantasy: Tatrę (2018) i Tatrę. Suplement (2019).


Wybierzcie się w podróż przez eony do świata mitycznych istot, magii i przygód. Przeżyjcie kosmiczne kataklizmy i homeryckie boje oraz podróże w czasie i przestrzeni. Spotkacie smoki, rusałki, Enków, wąpierze, ały, ażdachy i dużo innych stworzeń, a wśród nich takie, o jakich nie śniło się filozofom.

Opowiadania zebrane w niniejszym tomie tworzą pierwszą część cyklu pisanego w latach 2007 – 2020. Rozwijana tu autorska mitologia opiera się w dużej mierze na wierzeniach dawnych Słowian. To owoc rozległych zainteresowań, rozlicznych lektur i nieokiełznanej wyobraźni autora’’ - z blurbu.


P. S. Opowiadania ,,Kretoludki’’ i ,,Vanita’’ zostały usunięte ze zbioru z powodu poprawności politycznej. Może je Czytelnik znaleźć na moim blogu.