wtorek, 6 lipca 2021

Internetowe ,,cuda na kiju'' cz. IX

 

1. Louis Armstrong (1901 – 1971); muzyk jazzowy grający na trąbce, jako pierwszy człowiek wylądował na Księżycu. W rzeczywistości pierwszym człowiekiem na Księżycu był astronauta Neil Armstrong (1930 – 2012).
2. Bruno Schulz (1892 – 1942) został spalony na stosie. Lewaczka, która palnęła to głupstwo pomyliła go z Giordanem Brunem (1548 – 1600).


3. Filistyni byli Słowianami.


4. Niektórzy Węgrzy wierzą, że pochodzą od Sumerów. W dawnych legendach przodkami Węgrów byli Hunowie.


5. Ludzkość pochodzi nie z Afryki, ale z północnej Rosji (pogląd rosyjskiego ,,patriotycznego genetyka’’ Anatoliya Klyosova).


6. Niektórzy Turcy wierzą, że są autochtonami w Anatolii, zaś Çatal Hüyük, Göbekli Tepe, cywilizacje Hetytów, Lidyjczyków, Frygów, Karów itp. oraz mityczną Troję założyli Turcy (miejscowy odpowiednik wiary w Wielką Lechię).

7. W Zimbabwe opowiada się o przeklętej kurtce przynoszącej śmierć kolejnym właścicielom.


8. W 2013 r. rodzice Aurelii Madonii z Houston w Teksasie (USA) kupili jej mówiącą i śpiewająca lalkę Elsę z filmu Disneya ,,Kraina lodu’’. Zabawka okazała się przeklęta, bo sama się włączała, oprócz języka angielskiego, na który została zaprogramowana, władała też językiem hiszpańskim, zaś wyrzucana do śmieci w tajemniczy sposób wracała do domu.


9. W Czarnobylu grasują takie mutanty jak: królisy (drapieżne hybrydy lisów z królikami), potwornej wielkości sumy z Prypeci i gigantyczny kruk.


10. Wszystkie organizmy na Ziemi na drodze ewolucji wcześniej lub później zamienią się w kraby (tzw. karcenizacja).


11. W Meksyku kanalarze wydobyli na powierzchnię szczura wielkości człowieka. Okazało się, że była to gumowa dekoracja na Halloween.


12. W Trójkącie Bermudzkim żyje Kraken, który zatapia statki i samoloty (przykład błędu logicznego zwanego ,,ignotum per ignotum’’).


13. W Indiach rzekomo znaleziono hybrydę; pancernika z głową człowieka. Mówiono, że to istota z miejscowych wierzeń, a tymczasem okazało się, że zdjęcie przedstawiało rzeźbę włoskiej artystki znajdującą się we Włoszech. Swoją drogą pancerniki nie żyją w Indiach, ale w Ameryce Środkowej i Południowej.


14. W 2014 r. na Islandii decyzją sądu zrezygnowano z budowy autostrady, aby … nie zakłócać spokoju elfom.

15. W Meksyku znajdują się zmumifikowane zwłoki małej skrzydlatej wróżki o ciemnej skórze.

16. Językiem Niemców jest łacina, z którą w 966 r. podzielili się z Polakami (szkoda gadać jak niektórzy polskojęzyczni lewacy wchodzą Niemcom w cztery litery…).


17. Amerykański kontradmirał Richard Byrd (1888 – 1957) dwukrotnie odbył samolotem lot nad Antarktydą, w czasie którego odnalazł drogę do podziemnej krainy Agarthy. Ujrzał jakoby oazę zieleni wśród lodu i śniegu, zwierzęta podobne do mamutów i ruiny starożytnej cywilizacji.


18. W 2007 r. na wyspie Sealand (Dania) znaleziono czaszkę kosmity. W 2015 r. również w Danii odnaleziono ponoć czaszkę hybrydy człowieka i kosmity.


19. W Nazca (Peru) znaleziono mumie kosmitów.

20. W sanatoriach (min. w Rabce) do dzisiaj prowadzi się eksperymenty na dzieciach (pogląd Dariusza Kwietnia).

21. W Kolumbii ludzie obawiali się aplikacji powodującej opętanie.


22. Ryszard Petru powiedział: Morze Azorskie zamiast Morze Azowskie.


23. Jeśli diabeł wejdzie w jaszczurkę, ta zamieni się w smoka (pogląd Krzysztofa Dreczkowskiego).

24. Człowiek został wyhodowany przez kosmitów jako hybryda świni i szympansa.

25. W podziemiach szpitali dziecięcych znajdowały się tzw. ,,czarne oddziały’’ gdzie prowadzono tajne badania (pogląd Dariusza Kwietnia).


26. Na przełomie XIX – XX wieku na ziemiach białoruskich miał żyć małpolud zwany getzko. Był pokryty ciemnym futrem i mierzył 2 – 2,4 m wysokości. Rżał jak koń, zaś żywił się rybami, korą i liśćmi drzew.


27. 54 – letnia Maria Bekker twierdzi, że jej syn jest wcieleniem św. Jana Pawła II. Z kolei Angelica Elizabeth Zambrano Mora utrzymuje, że spotkała w piekle św. Jana Pawła II i Michaela Jacksona. Jasne, że takimi pop – mistyczkami nie warto zawracać sobie głowy.


28. W 1713 r. w lesie koło Wrocławia leśniczy Zander zabił 5,5 – metrowego węża.


29. W Kenii znaleziono owoc mango z ludzką twarzą (pareidolia). Rzekomo jest to wynik czarów.


30. W latach 1902 – 1905 w Małoszowie znaleziono żabę wielkości wozu do siana.

31. W 2007 r. w Jeziorze Somińskim na Ukrainie gada rozmiarów byka, który przypominał krokodyla lub warana i miał pazury.


32. W 1999 r. w Chełmie widziano ponoć 2 – metrowego krokodyla przechodzącego ulicą.