piątek, 30 stycznia 2015

Zodiac

,,I nadszedł Wodnik. A przybywszy wziął Ryby za pysk i zaprowadził porządek w stawie'' – Konrad T. Lewandowski


Jak podaje ,,Bursztynowa Księga'', w erze runwirskiej potomkowie dzisiejszych astrologów i zabobonnych ludzi wierzących w astrologię, pochodzący z różnych narodów i kontynentów, założą nowe królestwo na zachodzie Kontynentu Czeczeńskiego, graniczące z Cesarstwem Ojrańskim i Królestwem Tharot. Stolicą Zodiacu będzie Astropolis. Na tronie zasiądzie wywodząca się ze współczesnej Francji dynastia Notre Dame, założona przez króla – astrologa Nostradamusa I. Jego następcy to: Yekub d'Corso, Kobos, Nostradamus II, Yuggoth Grzybiarz, królowa Tatooina i wielu innych władców będących wasalami cesarza ojrańskiego. Panującymi religią i ideologią będą astrolatria i astrologia – kult Uranosa i jego żony Nut – bóstw nieba, Sana i Surjany – pary bóstw solarnych, Moona i Moony – pary bóstw lunarnych, oraz 13 deifikowanych Znaków Zodiaku. Całe królestwo będzie zarządzane według wskazówek astrologów, co będzie prowadziło do wielu absurdalnych sytuacji. Funkcję waluty będzie spełniać złota moneta – astron (1 astron = 100 bizarcji). Największym osiągnięciem artystycznym Zodiacu będzie stojący w stolicy posąg nagiego Nostradamusa, osiągający wymiary współczesnej Statuy Wolności.
Nostradamus I podzieli swych poddanych na 13 kast ściśle podporządkowanych 13 Znakom Zodiaku. Przynależności kastowej nie można będzie zmieniać do końca życia (Zodiacanie będą wierzyć w reinkarnację), zaś małżeństwa pomiędzy poszczególnymi kastami będą surowo zakazane. Każda kasta dostanie bowiem osobną przeznaczoną tylko dla siebie dzielnicę, a każdy mieszkaniec Zodiacu wkrótce po urodzeniu dostanie tatuaż wyobrażający jego znak Zodiaku. Oto ich krótkie charakterystyki:

Wodnik – stolicą prowincji ludzi spod tego znaku będzie wielki i piękny, morski port Aquarium. Ludzie z kasty Wodnika będą się zajmować rybołówstwem, handlem i wielorybnictwem. Prawo będzie pozwalać im na zjadanie ryb, mięsa fok, morskich żółwi, wielorybów, kawioru, owoców morza, jaj mew i glonów, oraz soli, ale nie będą mogli jeść produktów pochodzących z lądu takich jak chleb, ziemniaki, owoce, wieprzowina, wołowina etc. Wolno im za to będzie uprawiać kanibalizm. Swojemu znaku Zodiaku będą składać ofiary z utopionych ludzi i zwierząt.
Ryby – ich stolicą będzie Ichtiopolis, zaś drugim ważnym miastem – port Sharka. Będzie to kasta rybaków, składających ofiary poprzez rzucanie ludzi i zwierząt na pożarcie świętym piraniom. Wolno im się będzie żywić wyłącznie rybami i kawiorem.

Baran – ich stolicą będzie Aries – Durnovo. Będzie to kasta pasterzy i wojowników, noszących hełmy zdobione baranimi rogami. Będą składać ofiary z ludzi poprzez rozbijanie ich głów maczugami, a także poprzez rytualną samokastrację. Ponadto otrzymają zakaz uczenia się pisania i czytania, aby na cześć swego znaku Zodiaku byli analfabetami ,,głupimi jak barany''.

Byk – ich stolicą będzie Tauropolis. Będzie to kasta pasterzy i wojowników, noszących hełmy zdobione byczymi rogami. Będą składać ofiary z ludzi przywiązanych do rozjuszonych byków, oraz poprzez rytualną samokastrację.

Bliźnięta – ich stolicą będzie Gemina. Każda rodzina spod tego znaku będzie musiała mieć dwoje bliźniąt. Jedynaki i dzieci nadliczbowe będą zabijane i zjadane.

Rak – ich stolicą będzie Canceralia. Będzie to kasta rybaków, mogących się odżywiać wyłącznie owocami morza. Będą składać ofiary z ludzi gotowanych żywcem jak raki i zjadanych przez swych pobratymców.

Lew – ich stolicą będzie Aslanabad, zaś drugim ważnym miastem – Simba i Mufasan. Będzie to kasta wojowników, którym będzie wolno żywić się tylko mięsem ludzi i zwierząt, praktykować poligamię i dzieciobójstwo. Ludzie z tej kasty będą składać krwawe ofiary z dzieci, dziewic i jeńców wojennych.
Panna – ich stolicą będzie Maidana. Członkowie owej kasty będą uprawiać rytualne orgie biseksualne, oraz tranwestycję. Będzie to kasta męskich i żeńskich prostytutek.

Waga – ich stolicą będzie Libroga. Będzie to kasta sędziów i prawników, oraz królów Zodiacu.

Skorpion – ich stolicą będzie Scorpea. Będzie to kasta asasynów i trucicieli, składających ofiary z otrutych ludzi i zwierząt.

Wężownik – ich stolicą będzie Nowe Ofiorymos, zaś główne miasta to: Boa, Anaconda, Python, Vipera, oraz Cobra. Będzie to kasta asasynów, trucicieli i dusicieli, uprawiająca ponadto czarną magię.

Strzelec – ich stolicą będzie Khalassnikoff. Będzie to kasta łuczników i kuszników, składająca ofiary z ludzi przeszytych strzałami.

Koziorożec – ich stolicą będzie Baphometh. Będzie to kasta pasterzy i wojowników noszących na hełmach koźle rogi, uprawiająca czarną magię. Otrzymają zakaz mycia się i golenia bród, aby na cześć swego Znaku Zodiaku śmierdzieli jak kozły.

Po 500 latach królestwo zostanie zniszczone w wyniku międzykastowej wojny domowej i najazdu Ojrańczyków i Nomadów.