czwartek, 26 lutego 2015

Urdia
,,Lemurja, wprowadzona przez Sclatera nazwa na oznaczenie domniemanego, zatopionego kontynentu, który ciągnął się na płd. od dzisiejszej Azji, od wysp Sundajskich po Madagaskar, a nazwanego tak od charakterystycznych dla tego lądu zwierząt (lemurów). Odkrycie kopalnych szczątków tych zwierząt we wczesnotrzeciorzędowych warstwach na obszarze Europy i płn. Ameryki osłabiło znacznie hipotezę o istnieniu L.'' - ,,Encyklopedia Powszechna Wydawnictwa Gutenberga tom 9 Lauda do Małpy''Jak głosi ,,Bursztynowa Księga'', po upadku zaczarowanego meteorytu w 2012 r. ponownie wynurzy się z Oceanu Indyjskiego, legendarny, zatopiony ląd Lemuria, wzmiankowany w pismach Philipa Sclatera, Ernesta Haeckla, Heleny Bławatskiej oraz w heroic fantasy. Nowy ląd zostanie skolonizowany przez Pakistańczyków. Później Pakistan zostanie podbity i spustoszony przez Indie, a jego mieszkańcy zostaną siłą nawróceni na hinduizm. Po wielu wiekach przemian klimatyczno – geologiczno – magicznych na terenach Lemurii i dzisiejszego Pakistanu powstanie nowe państwo – Urdia.Urdia (runwirskie: ,,Urdija'', ojrańskie: ,,Urdien'') – kraina na południu Kontynentu Czeczeńskiego, sąsiadująca z Undią i Druzją, będzie mieć dostęp do Oceanu Vurukasza. Należeć do niej będzie przepiękny, koralowy Archipelag Sambarath. Stolica mieścić się będzie w mieście Udarbaran. Inne wielkie miasta to: Zirak, Zigil, Khol – koth i Aslanabad. Na czele Urdii będzie stał odbierający cześć boską sułtan. Jako pierwszy na tron sułtański wstąpi Mushoroth; założyciel dynastii Budalazarath.
Potomkowie dzisiejszych Pakistańczyków porzucą islam, aby czcić takie bóstwa jak: Trimurtos (najwyższy bóg wyobrażany z trzema głowami i dziesięcioma rękami), jego żona Asia1 – bogini personifikująca cały Kontynent Czeczeński, ich synowie – bracia Mitra, Indra i Waruna, solarna bogini Panasda i jej siostra Azrabelia – bogini Księżyca, Fatisza – bogini Jutrzenki, oraz bóg kowali Muszaraf. W mitologii Urdów będą występować też demoniczne smoki: Mu – szariat i jego syn Yog – Sothot.
Językiem urzędowym będzie język urdu, zaś walutą rupial (1 rupial = 100 riali). Urdowie będą znani ponadto jako naród czarnoksiężników, alchemików i astrologów. Szkoły magii będą się mieściły w miastach: Ibelia, Tanuthar, Taszkar i Korberlia.
1 Czytaj: aszja