niedziela, 22 listopada 2015

Internetowe ,,cuda na kiju'' cz. IV

Widząc zainteresowanie Czytelników tą tematyką, zamierzam dziś opublikować kolejną porcję niewiarygodnych informacji wyłowionych w morzu Internetu (min. na stronach ,,Historyczne bzdury'' i ,,Beka ze Słowian'' na Facebooku, oraz w artykułach o teoriach spiskowych). Zaznaczam, że jestem w tych sprawach więcej niż sceptykiem, a poniższe informacje przedstawiam wyłącznie jako ciekawostki.1. Mały chłopiec Colton Burpo z USA, główny bohater wzruszającego skądinąd  filmu ,,Niebo istnieje naprawdę'',  twierdzi, że w Niebie jest dużo zwierząt, a sam Jezus Chrystus  ma konia we wszystkich kolorach. Pytałem w tej sprawie księdza, a on powiedział, abym w to nie wierzył, bo zwierzęta nie mają duszy. Oczywiście małemu dziecku może być trudno to przyjąć do wiadomości :(.2. Lengyelorszag (po węgiersku Polska) znaczy ,,Państwo Panów Aniołów'' (tak naprawdę nazwa wywodzi się od plemienia Lędzian).3. Jezuici zatopili ,,Titanica'', aby zabić płynących nim Żydów.4. Stephen King zamordował Johna Lennona.
5. Piramidy służyły Egipcjanom jako elektrownie.6. Maszyna HAARP znajdująca się na Alasce służy do wywoływania globalnych kataklizmów pogodowych i trzęsień ziemi.7. Dakota Północna nie istnieje. Została wymyślona, aby zaokrąglić liczbę stanów USA do pięćdziesięciu.8. Naziści schronili się na Księżycu (a co na to Pan Twardowski? ;).9. W żyłach rudych ludzi płynie krew kosmitów.
10. Według hipotezy czasu widmowego, lata 614 - 919 nie  miały miejsca, a wszystkie dowody historyczne i archeologiczne z tego okresu są sfałszowane. Obecnie mamy wiek XVIII (!).11. Cthulhu z horrorów Lovecrafta istnieje naprawdę i budzi się. Dowodem jest dziwny dźwięk zarejestrowany w oceanie.12. Hitler po wojnie zbiegł do Arktyki, lub do Argentyny.13. W Wielkiej Brytanii straszą dzieci o całkowicie czarnych oczach (być może są to duchy, lub demony).
14. Maryja była Ariano - Słowianką, na co wskazuje Jej imię, zaś Jezus był Słowianinem.15. Chińskie określenie Polaków znaczy ,,Siejący Wilczą Wiedzę''.
16. W starożytności Polska nazywała się Lachia. 
17. Polacy zasiedlają Polskę od 10700 lat, co rzekomo potwierdzają badania genetyczne. Nie było wędrówek ludów. 
18. Juliusz Cezar kupił od Lechitów milion ton stali, co opisał w swych listach.
19. Słowianie nauczyli Chińczyków medycyny (w tym chirurgii), produkcji jedwabiu i prochu.20/ Amerykanie odkryli runy słowiańskie w najstarszych partiach Wielkiego Muru Chińskiego.