czwartek, 10 czerwca 2021

Humor o złodziejach

 - Dlaczego jest teraz tyle złodziejstwa?

- Ponieważ ludzie chcą być zdrowi i szczupli, a kradzione nie tuczy. 

Chiński bóg medycyny

 

 ,,O wadze, jaką przywiązywali starożytni Chińczycy do środków znieczulających, świadczy fakt, że czcili ich odkrywcę, pochodzącego z III w. doktora Hua To, jako boga chirurgii. Przed operacją używał on musującej mieszaniny mafeisanu z winem jako 'nokautujących kropli'. [...] Tradycyjny druk przedstawiający Hua To, chińskiego boga medycyny, operującego generała Kuana Yu, boga wojny. O odwadze Kuana wymownie świadczy fakt, że wymawia on wypicia środka znieczulającego. W niektórych przedstawieniach tej sceny Kuan Yu, aby odwrócić uwagę od bólu, gra w go, starodawną chińską grę planszową'' - Peter James, Nick Thorpe ,,Dawne wynalazki''


 

Magia dentystyczna

 


 


,,Znamy również dziwaczne sposoby uśmierzania bólu zęba, stosowane w starożytności. Na przykład Egipcjanie umieszczali żywą mysz na dziąsłach cierpiącego, gdyż myszy mają zdrowe zęby. Niewiele lepiej było w czasach rzymskich: encyklopedysta Pliniusz Starszy podaje bez komentarzy teorie, iż żaba przywiązana do szczęk wzmacnia zęby, że ból dziąseł można zlikwidować pocierając je zębami człowieka, który zmarł gwałtowną śmiercią, oraz że ból zębów ustępuje pod wpływem kropel oliwy, w której ugotowana dżdżownicę'' - Peter James, Nick Thorpe ,,Dawne wynalazki''

 

Legendy o trepanacji czaszki
 

 ,, [...] Według jugosłowiańskiego podania, w XIX wieku ktoś podpatrzył, jak lekarz usuwa chrząszcza z głowy córki cara. Średniowieczne źródła chińskie mówią o obcokrajowcach z Da Qin (Syria), którzy znali sztukę leczenia ślepoty przez uwolnienie robaków z głowy. [...] Według dawnej indyjskiej tradycji, 'Atreja, król lekarzy', uczył w Taxila (współczesny Pakistan) sztuki otwierania czaszki w celu wydobycia niebezpiecznych 'robaków'. Znana jest interesująca opowieść o Dżiwaku, uczniu Atrei i równie słynnym doktorze, osobistym lekarzu Buddy (V w. p. n. e.). Według buddyjskiej tradycji Dżiwak miał magiczny klejnot, którym 'prześwietlał' pacjentów: 'umieszczony przed chorym, oświetlał jego ciało tak, jak lampa oświetla wszystkie rzeczy w domu, i pozwalał znaleźć przyczynę choroby'. Niezależnie od tego, co o tym sądzimy, Dżiwak miał użyć tego kamienia, aby znaleźć 'stonogę' w głowie pacjenta. Następnie otworzył jego czaszkę, usunął szkodliwy obiekt rozgrzanymi szczypcami i pacjent wyzdrowiał'' - Peter James, Nick Thorpe ,,Dawne wynalazki''

 

Internetowe ,,cuda na kiju'' cz. VIII

 

1. W starożytności istniało państwo zwane Wielką Łotwą, które obejmowało tereny na północ i wschód od rzymskiego limesu. W rzeczywistości Wielka Łotwa to nazwa białoruskiej wsi.


2. Stanisław Lem (1921 - 2006) jest winny wybuchowi pandemii koronawirusa w marcu 2020 roku.

3. Joanne K. Rowling nie istnieje, a jej nazwisko jest pseudonimem zespołu pisarzy.


4. Raper Jay – Z jest wampirem podróżującym w czasie.


5. Czarownik z Nigerii zamienił się w kozę, która została zamknięta w areszcie.


6. W XXI – wiecznej Afryce do dzisiaj utrzymuje się wiara w możliwość kradzieży penisa. W 2003 r. w Sarekundzie (Gambia) człowiek oskarżony o tą kradzież członka został zabity w wyniku linczu, zaś w 2008 r. w Kinszasie (Kongo) tłum pobił na śmierć dwanaście osób podejrzanych o ten proceder.


7. W XXI wieku w Trzecim Świecie (min. w Burkina Faso, Togo, Ghanie, Nigerii, Indiach, Nepalu i w Papui – Nowej Gwinei) mają miejsca polowania na rzekome czarownice, które oskarżane o powodowanie suszy, zmuszane do picia trucizny ( forma sądu Bożego) i mordowane przez powszechnie szanowanych łowców czarownic. Dla osób oskarżonych o czary tworzy się nawet specjalne obozy dla uchodźców. W 2013 r. na Nowej Gwinei 20 – letnia kobieta oskarżona o czary została spalona żywcem.


8. Reksio symbolizuje egipskiego boga Anubisa (człowieka z głową szakala).


9. W Polsce został zarejestrowany neopogański kult Wyznawców Słońca (oddawanie czci boskiej Słońcu).


10. Według kolumbijskiej charyzmatyczki Glorii Polo w czyśćcu znajduje się jezioro spermy dla pokutujących erotomanów.

11. W 2004 r. 43 – letni rabin Dawid Aharon z Tel Avivu został aresztowany za sprzedawanie naiwnym działek w Raju.


12. W Danii nadawana jest obsceniczna kreskówka o Johnie Dillermandzie – mężczyźnie mającym penisa dłuższego niż miał grecki bóg Priap. Używał członka min. do wciągania flagi na maszt.


13. W 2021 r. chupacabra przyleciała do Boliwii statkiem kosmicznym.


14. Kobieta po odbyciu postu bretariańskiego napisała co następuje: ,,Przeżywam historię jak z filmu: przylatuje do mnie facet przez drzwi balkonowe i rozmawia o wszystkim, jest uzdolniony paranormalnie [...]’’. Składam to na karb halucynacji wywołanych głodem.


15. Zdradzieccy kosmici chcieli wykorzystać Paulinę Moskalik do otworzenia portalu międzygalaktycznego (Ziemia miała zostać przyłączona do Alcyone z konstelacji Plejad). Moskalik wyprowadziła w pole kosmitów zamieniając Ziemię w słońce konstelacyjne, za co w nagrodę stała się boginią.


16. Na dnie Morza Śródziemnego znaleziono szkielet gigantycznego węża morskiego (w rzeczywistości: kaszalota).


17. Imam twierdził, że nazwa Pepsi znaczy ,,płać pieniądze Izraelowi’’.


18. Krzysztof Kolumb był Polakiem lub Anglikiem, który opłynął Ziemię, zawody wodne to: kajakarz, nurkowiec i strażak, zaś wieloryb do … ryba (opinia nauczycielki z Sąpotów na Warmii (zwolnionej dyscyplinarnie za opowiadanie głupot na lekcji).

19. W latach 90 – tych XX wieku nocą złośliwe skrzaty napadły w lesie mężczyznę, który wypił parę piw i zabrały mu buty.

20. W Polsce pijacy pod sklepem widzieli jednorożce (myślałem, że to ostatnie wolą towarzystwo dziewic).


21. Afrocentryzm (turbomurzyńskość) to teoria spiskowa głosząca, że cywilizacje basenu Morza Śródziemnego (egipską, fenicką, grecką) stworzyli Murzyni. Hannibal i Kleopatra mieli należeć do rasy czarnej. Sam Joe Biden nim został wybrany na prezydenta powiedział, że mezoamerykańskie piramidy zbudowali Murzyni obecni w Nowym Świecie na długo przed Kolumbem. Krytyka afrocentryzmu w USA i Wielkiej Brytanii grozi oskarżeniami o rasizm.


22. W USA sprzedawane są ,,buty szatana’’ zawierające krople ludzkiej krwi.