wtorek, 10 marca 2015

Boskie rekiny
,,Niektóre ludy polinezyjskie czczą rekiny jako istoty boskie. Kapłani niektórych wysp Morza Południowego składają im rytualne ofiary, jednak dziś nie są to już ofiary z ludzi, jak to bywało w przeszłości. Na Wyspach Salomona mówi się, że czasami dusza człowieka przechodzi do ciała rekina. [...] Według innych mitów kobiety wydają na świat rekiny lub rekiny przyjmują postać ludzką, aby szerzyć nieszczęście'' - ,,Świat dzikich zwierząt Nr 14 Rekiny''. Królestwo Papua

,,Papuasi, ludność Nowej Gwinei i najbliższych wysp, o charakterystycznej, czarno – brunatnej skórze i kręcących się włosach. Zajmują się rybołówstwem, myślistwem, uprawą roli (otrzymywanie sago). Jako broni używają łuków, strzał, włóczni, maczugi; dziś jeszcze polują na głowy ludzkie, jadają ludzkie mięso. Wierzą w demony i duchy przodków, obawiają się czarów'' - ,,Encyklopedia Powszechna Wydawnictwa Gutenberga tom 12 Optymaci do Polowanie''.
Jak podaje ,,Bursztynowa Księga'', po upadku zaczarowanego meteorytu w 2012 r. Papua – Nowa Gwinea uzyska połączenie lądowe z Australią, tworząc nowy kontynent zwany Sahul. Po zniszczeniu Wielkiej Brytanii w wyniku ruchów geologicznych (utworzenie nowego lądu – Thule) nastąpi rozpad Commonwealthu. Papua – Nowa Gwinea ogłosi się wówczas republiką. Z wyniku szeregu katastrof przyrodniczo – magicznych ulegną zniszczeniu Australia, Papua – Nowa Gwinea i Indonezja, zaś języki angielski i indonezyjski pójdą w zapomnienie. Potomkowie współczesnych Papuasów, którzy przetrwają te zaburzenia w erze runwirskiej założą własne nowe państwo.

Królestwo Papua ze stolicą w Moresbarze, będzie sąsiadować z Królestwem Uluru, oraz mieć dostęp do Oceanu Vurukasza. Największe miasta to Oveno i Palcaru. Na tronie w Moresbarze będzie zasiadał deifikowany za życia król. Pierwszym z nich będzie Pupu – Ratoka I; założyciel dynastii Staanaal. Obowiązującym językiem będzie język papuaski, zwany Wspólną Mową, powstały z połączenia języków angielskiego, indonezyjskiego i ponad stu rodzimych narzeczy tubylczych. Do jego zapisywania zostaną użyte hieroglify papuaskie. Walutą będzie srebrna moneta kina. Największym zwierzęciem Królestwa Papuasów będzie rau, czyli wskrzeszony przez magię meteorytu stegozaur. Postrach będą budzić olbrzymie, trójgłowe szczury Goliata.
W erze runwirskiej Papuasi porzucą chrześcijaństwo by czcić liczne bóstwa takie jak: Sida (bóg stwórca i dawca cywilizacji, obdarzony wijącym się penisem, dłuższym niż u greckiego boga Priapa), Tvi'r (bóg muzyki, wynalazca instrumentu zwanego ryczywołem), Pigdin (bóg mowy, pisma i literatury), Kuzu (bogini lasów i zwierząt), Porsu (bóg morza, wyobrażany jako krokodyl różańcowy), Cargo (bóg handlu i bogactwa), Frum (bóg wojny), Hibusu (bogini kwiatów), Kazuro (bóg ptaków przedstawiany jako człowiek z głową kazuara), Kinkal (bogini gór), Poapulu (bóg raf koralowych wyobrażany jako tryton) i wiele innych. Papuasi powrócą również do kanibalizmu i zbierania głów zabitych na wojnie wrogów.
Omawiane królestwo będzie posiadać potężną armię dysponującą oddziałami jeźdźców na kazuarach i babirusach oraz bojowymi amuletami z zębów rekina, zadającymi rany na hasło: ,,Drap do krwi''!