środa, 3 września 2014

Ordan i kryptydy
Nessie Ordan  spotkał nessie w jeziorze Lac Nessaia w Kalidonie. Przed laty św. Kołban nakazał potworowi zostawić w spokoju pływaka. Nessie rozmawiając z Ordanem ostrzegał go przed hunlandzkim księciem Drakonem, który miał ,,utopić świat we krwi’’.

Momo -  małpoludy, które Ordan spotkał  na wyspie, zwanej Misuria.Pantera orelska – była pokryta siwym futrem i miała wystające kły. Ordan  bawiąc w carstwie Orelii pomógł tym mówiącym panterom i ludziom zjednoczyć się do walki z najazdem carstwa Mażarów.

 Afonaja – łagodny, roślinożerny małpolud z ziemi Kola (obecnie Półwysep Kola w Rosji), czczący Godzilę, Enkę pokoju. Ordan bronił afonaje z wyspy Kola na Morzu Sinym przed flotą Mosochu i zamianą w niewolników. Securiju gigante – 50 – metrowy boa dusiciel. Z racji swoich rozmiarów był władny polować na ludzi. W tropikalnym królestwie zwanym Amizją, leżącym nad rzeką Amuzą,  Ordan z Brustaborga i jego przyjaciel, murzyński heros i odkrywca Tagarka z Nob – aralat zabili securiju gigante polującego na kobiety z miejscowego plemienia wojowniczek.
 Bestia z Bodmin Moor – była podobna do czarnej pantery. Żyła w księstwie Korn i polowała na ludzi, aż zabił ją Ordan.
 Bestia z Bray Road – była podobna do olbrzymiego, czarnego wilka. Polowała na ludzi w księstwie Haraldii, założonym przez herosa Haralda I Żelaznorękiego, aż zabił ją  Ordan z Brustaborga. Kot z Exmoor – wielki kot polujący na ludzi w Angeln – kontynentalnym królestwie nemijskim. Zabił go  Ordan.