czwartek, 31 grudnia 2020

Sylwester 2020

 
Mijający rok 2020 był bardzo zły. Był to rok pandemii, śmierci, cierpienia, smutku, strat finansowych, rozczarowań, warcholstwa, głupoty, nienawiści, zamieszek na ulicach, obaw, stresu, myślenia magicznego i teorii spiskowych, w którym jedni okazali swą małość, inni zaś wielkość. 

    Z mojej perspektywy jako blogera był to bardzo pracowity rok, w którym opublikowałem rekordową liczbę postów (aż 865!), oraz napisałem ostatnie opowiadanie fantasy ze zbioru ,,Wymrocze'' (prace nad nim rozpocząłem już w 2007 r.). W nadchodzącym roku zamierzam zasiąść do pracy nad nowym monumentalnym zbiorem opowiadań zatytułowanym ,,Dzieje bohaterskie''. 

    Pozdrawiam nowych obserwatorów: Violę Pacho, Pawła Pakułę i Tomasza Żbikowatego oraz wszystkich komentatorów w tym Pana Krzysztofa Dreczkowskiego ze Słowacji, który niesłusznie uznał mnie za materialistę z powodu braku mojej wiary w realne istnienie baśniowych istot ;). 

    Dziękuję wszystkim, którzy linkowali do mojego bloga: twórcom fanpejdża ,,Ptaki to bydlaki'' na Facebooku (za link do mojego posta o kukułce), Słownikowi Języka Polskiego za wykorzystanie mojego tekstu o Kozacji, blogerowi ,,Tata po rozwodzie'' (za uwzględnienie posta o Bożicu w bibliografii) i youtuberowi Animatorowi Radości za wykorzystanie mojego bloga w filmiku o kwezalu. 

    Szczególne podziękowanie kieruję w stronę Panów Bartłomieja Grzegorza Sali i Artura Wójcika, którzy linkowali do zamieszczonych na blogu ,,Mitoslavia'' recenzji ich książek. 

    Pozostaje mi z całego serca życzyć wszystkim Czytelnikom, aby nadchodzący rok 2021 był dużo lepszy od obecnego.