czwartek, 18 kwietnia 2013

,,Bursztynowa Księga''


,,Bursztynowa Księga’’ – fantazja z 2011 r. opowiadająca o prasłowiańskiej księdze z czasów Mieszka I, którą spisano głagolicą na bursztynowych tabliczkach, w nieznanym dotąd języku, który uczeni z Uniwersytetu w Złocieńcu nazwali językiem runwirskim. Język ten, należący do języków słowiańskich jest obecnie rekonstruowany. ,,Bursztynowa Księga’’ (,,Jantarova Kniga’’) została odnaleziona w naszych czasach w Szczecinie w dziupli drzewa rosnącego na działce mojego przyjaciela Voytakusa ov Višnica. Opowiada o dramatycznych przemianach, które w roku 2012 miał jakoby zainicjować upadek zaczarowanego meteorytu o niemal boskich mocach. Prezentowanego tu tekstu w żadnym wypadku nie należy traktować jako przepowiedni czy proroctwa, bowiem tylko Bóg zna datę końca świata, człowiek zaś nie powinien dążyć do jej poznania, ale tak żyć, by zawsze być gotowym na przyjście Chrystusa. Natomiast to co Czytelnik ma przed oczyma jest wyłącznie literacką fantazją i tak powinno być traktowane. Lista przemian na świecie spowodowanych upadkiem Wielkiego Meteorytu 7 lipca 2012 r. (do 7 lipca 2013 r):1. Meteoryt spadnie na Gdańsk i zniszczy go wgniatając w ziemię. W jednej chwili wyschnie Bałtyk, Morze Śródziemne, Morze Czarne, Morze Czerwone, Kanał Mozambicki, Zatoka Perska, Cieśnina Beringa, Kanał Panamski, Cieśnina Magellana i Cieśnina Cooka. Na dnie wyschniętego Bałtyku, Szwedzi zaczną budować ogromne miasto Landsort.2. Ponownie wynurzą się z oceanów Atlantyda, Lemuria, Mu, Lyonesse (będzie należeć do Wielkiej Brytanii jako przedłużenie Kornwalii), półwysep Sunda łączący w jedną całość Jawę, Sumatrę i Borneo oraz wąski grzbiet oceaniczny Hiva, którego częścią będzie Wyspa Wielkanocna (do Chile). Wielu polityków będzie się domagać, aby przenieść na Atlantydę Izrael, a także Czeczeńców, Basków, Tybetańczyków i inne narody nie mające obecnie niepodległego państwa.
3. Sahara zamieni się w wielkie jezioro słodkiej wody.4. Wyleje Balaton zatapiając Węgry, Słowację, Chorwację, Słowenię, Ruś Zakarpacką (Ukraina) i Siedmiogród (Rumunia). Emigracyjny rząd węgierski obierze za swą siedzibę Paryż. Wielu Węgrów i wszyscy Słowacy zamieszkają w Polsce. Lidia Eliza Mlynarkova, sprawująca urząd prezydenta Słowacji zamieszka w Zakopanem, a po jakimś czasie poślubi pierwszego neopogańskiego prezydenta Polski; Olgierda Hanuszkiewicza. Wyleją również rzeki Wełtawa, Łaba i Odra w Czechach. Zamieni to ów kraj w rozległe bajoro pokryte tropikalną roślinnością, zamieszkane przez zarażone malarią i żółtą febrą komary, jadowite węże, pająki, skorpiony i skolopendry, powstałe na drodze ,,ekspresowej ewolucji’’ z bakterii nowe gatunki krokodyli, chupacabry, olbrzymie nietoperze – wampiry, wielkie, mięsożerne rośliny, dzikie koty, wilki i wilkołaki, ogromne ludożercze żółwie, krwiożercze małpy, dinozaury i smoki, oraz mięsożerne grzyby – szpeki. Większość Czechów z prezydentem na czele opuści swój kraj, udając się do Polski, Niemiec i Austrii (emigracyjny rząd czeski będzie przebywać w Wiedniu).5. Wyleje Bajkał zatapiając Mongolię, rosyjską republikę autonomiczną Buriację i chińską, autonomiczną Mongolię Wewnętrzną.
6. Potężny wybuch wulkanu zaleję lawą całą Islandię, łącznie ze stołecznym Reykiavikiem.7. Wielka Brytania, Irlandia, Bretania, Islandia, Wyspy Owcze, Svalbard, Grenlandia i wyspy należące do Kanady w jednej chwili połączą się w jeden ląd wśród straszliwych trzęsień ziemi. Ów ląd otrzyma nazwę Thule.8. Na świecie wystąpią masowe rozruchy na tle religijnym, wykreowane przez masonerię. Rząd włoski będzie próbował zająć zbrojnie Watykan.  Na szczęście Bóg tak jak wcześniej na siedmiu braci z Efezu, ześle nadprzyrodzony sen na Papieża, kardynałów i wszystkich mieszkańców Watykanu. Watykan pogrąży się w ziemi, zaś obudzony smok św. Sylwestra I ogniem z paszczy powstrzyma wszystkich agresorów.
9. Wielkie jeziora mazurskie wyleją i połączą się w jedno wielkie jezioro.
10. Wyleją wielkie jeziora na pograniczu amerykańsko – kanadyjskim tworząc morze śródlądowe.
11. W ciągu tygodnia USA i znaczne połacie Kanady zostaną zniszczone przez wielkie trzęsienia ziemi, potężne gradobicie, powodzie, pożary, tsunami, które zatopi Nowy Jork i Waszyngton... Prezydent USA zginie w trakcie trzęsienia ziemi pod gruzami Białego Domu. Zniszczone zostaną wszystkie budynki i elektrownie atomowe. Zginie 90 % ludności USA i Kanady, a ci co ocaleli, cofną się do czasów pierwotnych. Wówczas Rosja zajmie opustoszałą Alaskę, Meksyk – stany Arizonę, Teksas i Nowy Meksyk, Chiny – Kalifornię, Kuba – Florydę, Samoa Zachodnie – amerykańskie Samoa, zaś Hawaje, które jako jedyne nie ucierpią, ogłoszą niepodległość.12. Powstanie nowy kontynent Sahul z połączenia Australii, Tasmanii, Nowej Zelandii i Nowej Gwinei.13. Uaktywni się potężna magia, wydobywająca się z meteorytu. W jednej chwili na całym świecie przestanie działać Internet, elektryczność, radio, telefony komórkowe, wszelkie pojazdy mechaniczne, samoloty, łodzie podwodne i broń palna. Wszystkie elektrownie atomowe spłoną w jednej chwili, a wielkie skażenie radioaktywne połączy się z ,,promieniowaniem magicznym’’ z meteorytu, tworząc coraz to dziwniejsze hybrydy; ludzi z głowami zwierząt, ludzi o wielu parach rąk, olbrzymy, karły, chimery... Otworzą się wrota do innych wymiarów, skąd przyjdą mityczne istoty, takie jak smoki. Na świecie zaroi się od fantastycznych i prehistorycznych istot, powstających również na drodze ,,ekspresowej ewolucji’’ z bakterii, bądź rodzących się na drodze mutacji. Przykładowo polskie i rosyjskie lasy przemierzać będą mamuty, na terenach byłej Islandii kobiety będą rodzić elfy, Nowozelandki będą rodzić hobbity, na Wawelu znów zamieszka smok, do Warszawy i Wilna powrócą syreny i bazyliszki, Pakistan będą pustoszyły hordy minotaurów, na łąkach Grecji paść się będą jednorożce i pegazy, w morzach i oceanach zaroi się od olbrzymich potworów zatapiających statki, Oslo i Sztokholm będą łupione przez stada trolli i wilkołaków, w Rumunii zaroi się od wampirów, pewna młoda Polka urodzi 40 krasnoludków, zaś obywatelka Belgii urodzi smerfa, w lasach Serbii kryć się będą centaury, postrachem Kazania stanie się smok Zilant i oczywiście wiele zwierząt, takich jak psy i koty będzie umiało mówić. Ze związków ożywionych przez meteoryt, mitycznych bogów i demonów, narodzi się wielu herosów o nadludzkiej sile, potrafiących zamieniać się w zwierzęta i dokonywać innych niezwykłych czynów.14. Wyleje Morze Kaspijskie zatapiając znaczne połacie Rosji. Otrzyma nową nazwę – Morze Vilayet.
15. Wszystkie wulkany na całej Ziemi wybuchną jednocześnie. Lawa zacznie się wylewać również z góry Ślęży w Polsce.
16. Wielkie trzęsienie ziemi w jeden dzień zrówna z poziomem morza łańcuchy górskie: Alpy, Apeniny, Pireneje, Himalaje, Pamir, Hindukusz, Góry Skaliste, Apallachy, Kordyliery i Andy, oraz Wyżynę Tybetańską. Jezioro Tititaca wyleje i stanie się morzem śródlądowym. Tybet zamieni się w pełne potworów bagna.
17. Jezioro Wiktorii i Tanganika w Afryce wyleją i staną się tak duże jak Morze Czarne.18. Wszystkie wyspy Morza Karaibskiego połączą się w jedną wyspę, która otrzyma nazwę Antilla. Również archipelag Galapagos połączy się w jedną wielką wyspę.
19. Cała Polinezja połączy się w jedną wielką wyspę.
20. Chiny zostaną zniszczone przez katastrofalną suszę. Wyschną rzeki Huang – ho i Jancy – ciang, a cały Kraj Środka stanie się tak suchy jak pustynia Atacama.

            Lista przemian politycznych (do końca XXI wieku)21. W Polsce prezydentem zostanie rodzimowierca Olgierd Hanuszkiewicz z PO. Dokona rzeczy zdawałoby się niemożliwej; zjednoczy przeciwko sobie PiS i Platformę (inne partie zresztą też). Dokona zamachu stanu i wprowadzi neopogańską dyktaturę. Będzie krwawo prześladował chrześcijan, a także judaistów i muzułmanów; palił obrazy religijne, kościoły, cerkwie, synagogi i meczety; jako religię państwową wprowadzi dawne wierzenia słowiańskie. Z jego rozkazu wielu biskupów i innych duchownych, w tym o. Tadeusz Rydzyk poniesie śmierć męczeńską na Narodowym Ołtarzu Świętowita w Warszawie. Straszna śmierć nie ominie też neopogańskiej opozycji (coś jak noc długich noży). Mordów politycznych w Polsce i za granicą będzie dokonywała tajna policja ,,Żmija’’. Wielu Polaków uda się z tego powodu na emigrację do Niemiec, Szwecji, na Białoruś, Ukrainę, do państw bałtyckich i do Rosji. W Mińsku PiS i PO w obliczu wspólnego wroga, połączą się w jedną ponadpartyjną organizację dla wszystkich przeciwników Hanuszkiewicza o nazwie Ruch Obrony Demokracji (ROD). Zostanie wybrany emigracyjny prezydent Polski, po cichu tolerowany przez reżim Łukaszenki. Zakonspirowana siedziba ROD – u mieścić się będzie w Mińsku, jednocześnie posiadając delegatury i wiceprezydentów w Kijowie, Moskwie, Wilnie, Rydze, Tallinie i Astanie. Przyczółkiem dywersantów ROD – u w Polsce będzie Hajnówka. Na Białoruś uda się min. prymas Polski, któremu uda się przemycić Cudowny Obraz Matki Boskiej Częstochowskiej, chroniąc go w ten sposób przed zniszczeniem. W miejsce tych Polaków, którzy wyemigrują, prezydent Hanuszkiewicz przyjmie licznych Czechów, Słowaków i Węgrów, którzy zasilą jego armię, a którym pozwoli ... wyznawać chrześcijaństwo. Po jakimś czasie  Hanuszkiewicz koronuje się w Krakowie na króla Polski, razem ze swą żoną, prezydent Słowacji. Pod jej wpływem będzie powoli, lecz systematycznie łagodził prześladowanie chrześcijan, aż do całkowitego zaprzestania represji. Podobno umrze pojednany z chrześcijańskim Bogiem. W polityce zagranicznej, Hanuszkiewicz wyprowadzi Polskę z Unii Europejskiej. Wyda wojnę Niemcom, odbierając im całość wyspy Uznam, oraz Łużyce (Łużyczanom pozwoli na wyznawanie chrześcijaństwa). Zwycięży również Danię, odbierając jej terytorium sporne, które dziś jest granicą morską Polski i Danii. Po długim i krwawym oblężeniu zdobędzie szwedzkie miasto Landsort zbudowane w miejscu dawnej Głębi Landsort w miejscu gdzie dziś jest Bałtyk. Wielkie i bogate miasto zostanie doszczętnie złupione, zaś młode i piękne Szwedki zostaną niewolnicami Polaków. Hanuszkiewicz nazwie to ,,zemstą za Potop’’ . W traktacie pokojowym Szwedzi zostaną zmuszeni do oddania Polakom drogocennych przedmiotów, które ich przodkowie zagrabili w czasie potopu w latach 1655 – 1660. Ów warunek zostanie solennie spełniony pod groźbą zajęcia i spustoszenia Sztokholmu przez Polaków. Interweniując w wojnie domowej na Litwie, przyłączy do Polski Wileńszczyznę. Wyśle również kontyngent zbrojny w celu obrony Rosji zaatakowanej przez Chińczyków, Mongołów i Ujgurów. Na czas owej kampanii dojdzie do zawieszenia broni między królem Olgierdem a emigracyjnym prezydentem w Mińsku. Pod wpływem zdobycia Berlina przez wojska polskie, z Unii Europejskiej wystąpią Słowenia, Bułgaria, a także emigracyjne rządy Czech i Słowacji. Owe pięć państw słowiańskich, oraz Chorwacja utworzy Wspólnotę Słowiańską (niedługo potem dołączy do nich Ukraina). W preambule aktu założycielskiego Wspólnoty Słowiańskiej znajdzie się wymuszona przez Hanuszkiewicza inwokacja do Peruna, Świętowita, Swaroga, Welesa, Chorsa, Roda i Mokoszy ,,oraz do wszystkich bogów, bogiń, bogunów i herosów Wiecznej i Świętej Słowiańszczyzny’’.. Runwirowie, lud z odległej przyszłości, pochodzący od obecnych Słowian, będą czcić Olgierda Hanuszkiewicza jako jednego z herosów.22. Biorąc przykład z Polski, również Litwa wprowadzi u siebie pogaństwo jako kult państwowy. Towarzyszyć temu będą liczne protesty wyznających religie monoteistyczne Litwinów, Tatarów, Rosjan i Polaków, działających w ROD – zie. Do ich tłumienia prezydent Litwy skieruje wojsko, co doprowadzi do wybuchu krwawego powstania. Wówczas Olgierd Hanuszkiewicz wyśle polsko – czesko – słowacko – węgierskie wojsko do tłumienia powstania katolików, prawosławnych i muzułmanów. Do walki włączą się również siły zbrojne Białorusi, Rosji, Łotwy, Estonii, Finlandii i Szwecji, oraz zakonspirowane siły zbrojne ROD – u przybyłe przez ,,zieloną granicę’’ z Białorusi. Finowie walcząc przeciw Polakom zapędzą się aż do Torunia, lecz zostaną pokonani. Ostatecznie obaj prezydenci Litwy – pogański i katolicki, oraz polski wiceprezydent rezydujący w Wilnie, zostaną skrytobójczo zamordowani przez polską tajną policję ,,Żmiję’’. W wyniku tego, na mocy porozumienia podpisanego w Kaliningradzie, Litwa zostanie podzielona między Polskę a Białoruś. Obraz Jezusa Miłosiernego, jak również Cudowny Obraz Matki Boskiej Ostrobramskiej uda się ewakuować do Mińska.23. Chiny zniszczone przez apokaliptyczną suszę, będą szukać nowego miejsca zamieszkania za Amurem. Dojdzie do najazdu pozbawionych własnego państwa Chińczyków i Mongołów, oraz pragnących założyć własne państwo Ujgurów na Rosję. Szef chińskiej partii komunistycznej ogłosi się cesarzem. Wojska chińskie, za którymi wlec się będą rzesze uchodźców zajmą Tajwan, rosyjski Daleki Wschód, Kamczatkę, Alaskę, Sachalin i uzyskawszy ten przyczółek wciąż będą się posuwać na zachód. Prezydent Unii Europejskiej ogłosi krucjatę w obronie Rosji zagrożonej przez ,,żółte niebezpieczeństwo’’. W marszu na Moskwę, Chińczycy będą nadawać niepodległość wszystkim rosyjskim republikom autonomicznym, co zyska im dodatkowych sojuszników. W końcu Moskwa zostanie zdobyta, wśród nieopisanej rzezi. Na Kremlu załopoczą flagi chińska i min. czeczeńska z wizerunkiem wilczycy. Cesarz chiński zasiądzie na tronie carów, zaś ostatni prezydent Rosji zbiegnie do obwodu kaliningradzkiego. Tam chronić go będzie polski garnizon. Nastanie dziewięć lat pokoju. Po ich upływie Chińczycy zdobędą Białoruś (wówczas to rozstrzelają ostatniego emigracyjnego prezydenta Polski z ROD – u), Wileńszczyznę i obwód kaliningradzki. Uroczystą egzekucją ostatniego prezydenta Rosji, przypieczętują likwidację tego państwa. Tymczasem Mongołowie, Ujgurowie i Buriaci zaatakują Łotwę, Estonię i Finlandię. Nastąpią wielkie wędrówki ludów. Rzesze uchodźców z Rosji i Białorusi zaleją Ukrainę i Polskę. Król Olgierd Hanuszkiewicz wraz z żoną zginie w trakcie trzęsienia ziemi w pustoszonej przez zdesperowanych i uzbrojonych w maczugi i broń białą uchodźców z Białorusi. Polacy wyparci z Polski przez Rosjan, Białorusinów i Litwinów zdobędą Niemcy. Niemcy z kolei rzucą się na państwa Beneluxu i Francję, Francja na Hiszpanię, Hiszpania na Portugalię, a wielu Europejczyków, wypartych ze swych ziem, będzie budować drewniane łodzie i tratwy, by dostać się do Thule i na Atlantydę.24. W Indiach do władzy dojdzie partia hinduistycznych fundamentalistów, która wprowadzi dyktaturę podobną do nazistowskiej. Jej lider ogłosi się cesarzem i bogiem. Zakazane zostaną wszystkie religie oprócz hinduizmu i wszystkie języki prócz hindi i sanskrytu. Idąc w ślady Chin, Indie w tym samym czasie podbiją: Sri Lankę, Melediwy, Bangladesz, Nepal, Bhutan, Pakistan, Afganistan, Iran, Irak, Kuwejt, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Tadżykistan, Uzbekistan, Kirgistan, Kazachstan (z najazdem będą walczyć Polacy z ROD – u), Gruzję, Armenię, Azerbejdżan, Jordanię, Syrię, Turcję, Cypr, Liban, Izrael, Egipt, Sudan, Sudan Południowy, Etiopię, Erytreę, Arabię Saudyjską, Jemen, Oman, Bahrajn, a nawet Grecję. Hinduscy czarnoksiężnicy uzyskają pomoc demonicznych bóstw Śiwy, Kali i Mahakali, które będą ciskały bombami atomowymi w Mekkę, Medynę, Jerozolimę, Betlejem, Nazaret i Górę Athos. Nieco później w skład Imperium Indyjskiego wejdą: Lemuria, Mu, Fidżi, Komory, Seszele, Mauritius i Reunion.
25. Korea Północna idąc w ślady Chin i Indii, w tym samym czasie podbije Koreę Południową i Japonię, zamieniając je w komunistyczne piekło na ziemi.26. Turcy uchodząc przed krwawymi prześladowaniami ze strony Hindusów, założą nowe państwo na terenach obecnych Niemiec (Łużyce ze stolicą w Budziszynie uzyskają niepodległość). Albania zjednoczy się z Kosowem i oderwie część ziem od Macedonii. Irańczycy zajmą Austrię, zaś Afgańczycy - Szwajcarię. Szwecję czeka najazd wypędzonych Palestyńczyków. Indonezja i Surinam będą toczyć wojnę o podział Holandii. Do Belgii wkroczą wojska kongijskie uzbrojone w maczety. Prezydent Unii Europejskiej zostanie uroczyście ścięty maczetą. Francja i Monako zostaną podbite przez Algierię. Libia i Somalia będą walczyć między sobą o podział Włoch. Maroko podbije Hiszpanię i Portugalię.27. Brazylia ogłosi się cesarstwem i utworzy jedno państwo z Angolą, Mozambikiem i Zielonym Przylądkiem. Wybuchnie wojna brazylijsko – marokańska o Portugalię. W jej wyniku Portugalia stanie się częścią Imperium Brazylijskiego.
28. Państwa Ameryki Łacińskiej, używające języka hiszpańskiego, na konferencji w Limie utworzą cesarstwo Wielkiej Kolumbii. Jego stolica mieścić się będzie w Limie. Do Wielkiej Kolumbii zostaną włączone Filipiny i Hiszpania zdobyta na wojnie z Marokiem.
29. Zniszczenie Wielkiej Brytanii zaowocuje upadkiem Commonwealthu. Kraje byłej Wspólnoty, z wyjątkiem Kanady, która ulegnie zniszczeniu, ogłoszą pełną niezależność.

            Dalsze zmiany:30. Poczynając od roku 2100, aż do końca trzeciego tysiąclecia będzie miało miejsce jeszcze wiele przemian przyrodniczo – politycznych. Wszystkie kontynenty utworzą jeden wielki ląd, aby potem znów się podzielić. Wypiętrzą się nowe łańcuchy górskie, pojawią się nowe morza, oceany, jeziora i rzeki. Nastąpi kilkakrotne przebiegunowanie. Wiele lądów zostanie zalanych, wiele nowych dopiero się wynurzy. Ludzkość nękana kataklizmami, epidemiami, atakami dzikich bestii takich jak orkowie, oraz magią meteorytu, stoczy się do czasów jaskiniowych. Będą po sobie następować globalne zlodowacenia i ocieplenia klimatu. Zaginie współczesne piśmiennictwo, ale tradycja ustna okaże się nadzywczaj trwała. W wyniku przemian geologiczno – klimatyczno – magicznych i wędrówek ludów, wyginie bezpowrotnie wiele współczesnych narodów takich jak Amerykanie, Brytyjczycy, Niemcy, Francuzi, Kanadyjczycy, Turcy, Arabowie, Japończycy, czy Brazylijczycy, podczas gdy Aborygeni, Buszmeni, Aramejczycy, Czeczeńcy, Cyganie, czy Ajnu okażą się nadzwyczaj odporni, a nawet stworzą wielkie mocarstwa. Największym państwem przyszłości będzie imperium czeczeńskie, podczas gdy Rosjanie wyginą. Około roku 3000 sytuacja się unormuje. Nastąpi nowa epoka, tzw. era runwirska pod wieloma względami przypominająca erę hyboryjską (12 000 lat p. n. e.), rozsławioną przez Roberta Ervina Howarda. Weźmie ona swą nazwę od walecznego ludu Runwirów; potomków dzisiejszych Słowian, którzy będą zamieszkiwali wielkie połacie kontynentu czeczeńskiego. W owym czasie pogrzebany pod ziemią Watykan, znów znajdzie się na powierzchni. Odleci w nieznane smok św. Sylwestra I, zaś uśpiony Papież wraz z wszystkimi mieszkańcami Watykanu, zostanie obudzony przez anioły. Dowie się od nich o wszystkich przemianach i pierwszych misjonarzy wyśle do ludu Runwirów. Chrześcijaństwo przebywające dotąd w stanie anabiozy przebudzi się i dzięki nawróconym Runwirom, znów zacznie rozszerzać się po całym spoganiałym świecie...