środa, 15 kwietnia 2015

Królestwo Favelas

Jak podaje ,,Bursztynowa Księga'' po upadku zaczarowanego meteorytu w 2012 r. i po doszczętnym zniszczeniu Wielkiej Brytanii w wyniku przemian geologicznych (powstanie nowego kontynentu Thule), Argentyna zajmie Falklandy i wymorduje mieszkających na tym archipelagu Brytyjczyków.
Wszystkie państwa Ameryki Łacińskiej używające języka hiszpańskiego zjednoczą się i utworzą nowe mocarstwo – Wielką Kolumbię ze stolicą w Limie. W skład owego państwa będą wchodzić też tereny niektórych dzisiejszych stanów USA: Teksasu, Arizony, Nowego Meksyku, Kalifornii i Florydy. Wielka Kolumbia walcząc w Europie z Marokiem zdobędzie Hiszpanię, zaś walcząc z komunistycznym imperium koreańskim podbije Filipiny.
Algierczycy po podboju Francji przyłączą do swego państwa również Gujanę Francuską.
Surinam w wojnie z Indonezją podbije Antyle Holenderskie i samą Holandię.

Gujana zostanie zdobyta przez Indie mimo pomocy pomocy wojskowej Wielkiej Brazylii, Wielkiej Kolumbii i Algierii.
Wielka Kolumbia zostanie ostatecznie zniszczona przez serię kataklizmów przyrodniczo – magicznych. Na jej gruzach powstanie nowe państwo – Królestwo Favelas, położone na południu kontynentu Caleb, graniczące z królestwami Nahua i Keczua, z dostępem do Morza Amazońsiego. W większości będzie pokryte lasami tropikalnymi, a także pampą, zamieszkanymi przez takie zwierzęta i stwory jak: nandu olbrzymie, wskrzeszone przez magię meteorytu toksodonty i drapieżne torbacze z gatunku Thylacosmilus, jaguary szablozębne, chupacabry, aypy (tygrysy wodne), camazotze – olbrzymie nietoperze wampiry, cuino (pół – owce, pół – świnie), podobne do gepardów onzy, mylodonty, leniwce z gatunku ellengassen, świnie z gatunku eskar – paki, wydry z gatunku iemisch, lwy dżunglowe, dzikie koty dżunglowe, pigmejskie niedźwiedzie brązowe, tygrysy tęczowe, tygrysy tapirze, tygrysy waracabra, yaguaru, ulaki (skrzyżowanie goryla z tamaryną wąsatą), yoho (skrzyżowanie goryla z marmozetą lwią), yoshi (skrzyżowanie goryla z pigmejką), węże szczekające i świszczące, węże z gatunku sachamama, wielkie jaszczury – monitory, calchony (pół – kobiety, pół – owce), dientudo, goazi (włochate karły atakujące ludzi), ikale (wielkie rude czepiaki o trzynastu ogonach zakończonych żądłami), maribundy, maricoxi (małpoludy mieszkające w wioskach, posługujące się łukami i strzałami), mohany (skrzyżowanie goryla z czepiakiem czarnym), ouuahi (skrzyżowanie goryla z marmozetą białoczubą), shiru (ciemnobrązowe małpoludy mające wspólne potomstwo z … elfami), tarmy (ludzie z głowami lam, jeżdżący na czarnych niedźwiedziach), czarne, brodate małpoludy z gatunku ukumor zupai (żywiące się owocami i miodem), vasitri (brązowi ludożercy o uwstecznionych kciukach, budujący domy i wytwarzający prymitywną broń), oraz xipe (rasa ludzi bez skóry zajmująca się złotnictwem).

Stolica mieścić się będzie w kapiącym od złota i klejnotów mieście Solicara. Inne wielkie miasta to: Pertido, Pertinax, Salax, Rojas Oriba, Fonseca, Szango – saba oraz Orlando. Jako pierwszy na tronie w Solikarze zasiądzie Monastilio I, założyciel dynastii de Papillone. Urzędowym językiem będzie język favelański powstały z połączenia języków: hiszpańskiego, portugalskiego, angielskiego, francuskiego, holenderskiego, urdu, hindi, arabskiego, keczua, ajmara i gwarani, zapisywany za pomocą hieroglifów favelańskich. Walutą będzie złota moneta belano (1 belano = 100 mezafi).
W Królestwie Favelas będzie się czciło liczne bóstwa, takie jak: bogini Anna Buluku, Lazarro Szankpanna, Geronimo Szango, matka bogów Morenita, bóg stwórca Onoruame, bracia Tupan i Maximon, bóg pustyń Mojżesz de Atacama, bóg gwiazd i proroków Ezechiel, Kumina (bogini nekromantów i królowa zombie), Maria Lionza (bogini wód słodkich, lasów i zwierząt, porwana przez anakondę i uwolniona przez ducha gór), Evita (bogini teatru), Gilda (bogini muzyki), Difunta Correi (bogini macierzyństwa, podróżnych, stad bydła i zbiorów), Calchona (bogini owiec), Gauchito Gil (bóg piratów i rozbójników), Malverde (bóg narkotyków) i Cabora (bogini młodości i medycyny).