niedziela, 2 listopada 2014

Solomon Kane o Czyśćcu
,, [...] Może to być, że Bóg ma dla takich dusz, jakieś miejsce gdzie ogień i ofiara są w stanie oczyścić je z nieczystości jak ogień oczyszcza puszczę z grzybowatych tworów. [...]'' - Robert Ervin Howard ,,Czaszki wśród gwiazd'' [w]: ,,Solomon Kane. Okrutne przygody''. 

Żmij Ognisty Wilk w Czyśćcu

,, [...] W czyśćcu było bardzo podobnie jak w piekle, ale istniały znaczne różnice. Pokutujący byli zdolni do miłości, ich kara miała swój koniec, oraz chwalili Boga. Goście widzieli jak co jakiś czas spływała Krew i uwalniała ileś dusz.- To znaczy, że właśnie odprawiana jest Msza Święta – Brat i Siostra przypomnieli sobie z lekcji religii.
Ujrzeli jak przybyła Matka Boska i zabrała ze sobą wielką liczbę pokutników, a wśród nich dzieci. Pani Wanda musiała jeszcze poczekać’’ – ,,Dom’’
Słowiański heros Żmij Ognisty Wilk podróżując po zaświatach spotkał w czyśćcu przesądnego marynarza Słupeckiego, poetę i encyklopedystę Wierzbickiego, pasterza Gajdę, żołnierza Witońskiego (niegdyś składał ofiary z ludzi, lecz potem tego żałował), juhasa Skamżocha z towarzyszami (zginęli pod lawiną, choć ostrzegał ich dobry Płanetnik Górski Pływak) i Janusza Radziwiłła – zdrajcę Polski, który przed śmiercią wzywał imienia Maryi, o czym zaświadcza Henryk Sienkiewicz.