niedziela, 8 marca 2015

Oniricon cz. 103

Śniło mi się, że:- ktoś napisał, że obecnie należy się wystrzegać Sapkowskiego tak jak niegdyś wystrzegano sie Urbana, UWAGA: To tylko sen, nic takiego nie zdarzyło się naprawdę,- z lasu wyszło kilka saren, które miały metrowej długości języki pokryte kolcami i dotykały nimi ludzi, a ja się brzydziłem; potem sarny zostały zabite i usmażone, a ja brzydziłem się jeść ich języki,- przeprowadziłem się do domu zbudowanego dla Żydów, jakiś Żyd naciskał na mnie, abym się obrzezał, obrzezał mi paznokcie i rzodkiewkę, ale nie pozwoliłem sobie obciąć napletka- byłem Michałem Sędziwojem i pobierałem nauki u Żyda Wiecznego Tułacza, który namawiał mnie do obrzezania się; zrazu odmówiłem, ale skusiłem się gdy Żyd Wieczny Tułacz obiecał mi, że jeśli się obrzezam, to poznam wiele alchemicznych sekretów,- św. Kacper (jeden z Trzech Króli) początkowo był kanibalem, lecz porzucił kanibalizm po spotkaniu z nowonarodzonym Jezusem,- bracia B. mieli siwe brody i uczyli się magii,
- prof. Adamus ov Votorus zarzucił mi plagiat w pracy zaliczeniowej, po czym wystawił mi dwie oceny: dwójkę i piątkę z dwoma minusami,- niemieccy homoseksualiści urządzili pod moim domem paradę, w czasie której rozpalili ogień i bałem się, że będzie pożar. 

Cesarstwo Ajnu
Jak podaje ,,Bursztynowa Księga'', po upadku zaczarowanego meteorytu w 2012 r. Japonia zostanie podbita i bezlitośnie spustoszona przez Koreę Północną. W Japonii nastąpią wówczas komunistyczne rządy terroru, dzisiejsze bogactwo tego kraju ulegnie rozgrabieniu, zaś rodzina cesarska zostanie wymordowana. Komunistyczne imperium koreańskie, obejmujące również Koreę Południową, Tajwan i Sachalin, ostatecznie zostanie zmiecione z powierzchni Ziemi przez serię kataklizmów, zaś języki japoński i koreański pójdą w zapomnienie. Jednak ginący obecnie naród Ajnów przetrwa te wszystkie zawirowania i w erze runwirskiej stworzy nową cywilizację, podobną do cywilizacji japońskiej.

Cesarstwo Ajnu (po runwirsku: ,,Ajnuskije Carostvo'', po ojrańsku: ,,Der Ainu Kisharat'') będzie zajmować całą, dosyć sporą wyspę Ajan na Oceanie Mucala. Stolicą będzie miasto Kotan (Chotan). Inne wielkie miasta to: Upahoma i Stupporo. Na czele będzie stał doznający czci boskiej cesarza. Jako pierwszy na tron Ajnów wstąpi Wazuki I; założyciel dynastii Watsagama. Jako najwybitniejszy władca Ajnów zapisze się w historii Zen Oświeciciel. Językiem urzędowym będzie mowa Ajnów. Walutą zaś będzie srebrny jomon (1 jomon = 100 nippongii).


Ajnowie będą politeistami czczącymi takie bóstwa jak: bogini Kojika i bóg Nihongo (para stwórców świata), ośmionogi niedźwiedź polarny Koczatko (bóg niedźwiedzi), Mononoke (bogini lasów i polowań), Bogini – Pajęczyca, Bogini – Lisica, Bogini – Skolopendra, Bóg – Kot (wyobrażany z dwoma ogonami, pijący krew), Bóg – Lis (wyobrażany z dziewięcioma ogonami), Bóg – Rosomak, Mitsomoto (bóg morza wyobrażany jako wieloryb o ludzkich kończynach), Godzirra (bogini smoków), Motha (bogini nocy wyobrażana jako ćma z głową kobiety), Sushin (bóg ryb i rybaków), Wasabi (bóg rolnictwa), Fukushima (bogini magii i uroczysk powstałych w miejscu dzisiejszych elektrowni atomowych zniszczonych przez globalne kataklizmy), Sumoraj (bóg wojny i sztuk walki), Manganime (bóg literatury i sztuki), Rora (bogini miłości), Saki (bóg burzy i deszczu, zabójca smoków), Czubasa – Ozora (bóg sportu), Mikado (bóg władców i urzędników), oraz Harakiri (bóg samobójców). Rytualną potrawą Ajnów spożywaną ku czci bogów będzie tataki z niedźwiedzia.