wtorek, 20 kwietnia 2021

Internetowe ,,cuda na kiju'' cz. VII

 


1. Edyta Górniak publicznie oskarżyła Lady Gagę o picie krwi niemowląt.


2. Były najmłodszy polski egzorcysta ks. Michał Olszewski pochwalił się, że wypędził z opętanej kobiety demona wegetarianizmu za pomocą … salcesonu. 1


3. W USA demon homoseksualizmy kazał sataniście ugotować … ,,Biblię’’.

4. Rosyjscy pseudonaukowcy mieli jakoby udowodnić, że wykonanie znaku krzyża zabija zarazki znajdujące się w brudnej wodzie przez co ta nadaje się do picia. Jest to pomieszanie teologii z nauką i w sumie wystawianie Boga na próbę (nikomu nie radzę pić wody z sedesu po uprzednim wykonaniu znaku krzyża).

5. W XXI wieku w Chinach doszło do masowego zakwitu czerwonych glonów w rzece, co redaktorzy portalu ,,Fronda pl.’’ zinterpretowali jako wypełnienie się proroctwa Apokalipsy o zamianie wody w krew (pytałem o to księdza na spowiedzi i odrzucił taką interpretację).


6. Dr Stella Immanuel z Kamerunu twierdzi, że choroby ginekologiczne są efektem erotycznych snów z udziałem inkubów i sukubów i powoduje je sperma tych demonów. Endometrioza, bezpłodność, poronienia i infekcje przenoszone drogą płciową powodują tzw. małżonkowie duchowi. W leczeniu używa się kosmicznego DNA. W USA rządzą Reptilianie i Iluminaci działający za pośrednictwem czarownic. Szczepionki zaś zostały wynalezione po to, aby bronić ludzi przed … religijnością.


7. Londyn nie istnieje w przeciwieństwie do Lądka i Lądka Zdroju.


8. W 2017 r. ówczesny minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski chcąc powiedzieć ,,San Cristobal’’ (hiszpańska nazwa karaibskiego państewka Saint Kitts i Nevis) przejęzyczył się mówiąc: ,,San Escobar’’. Ta wpadka z nieistniejącym państwem została bezlitośnie wyśmiana przez opozycję totalną (w 2019 r. na Podlasiu widziałem nawet ,,ambasadę San Escobar’’). Co tu dużo nie mówić; wyszło i głupio i śmiesznie, a tworząca się na naszych oczach mitologia XXI wieku wzbogaciła się o nowy element.
9. W 2019 r. Ryszard Petru do swoich licznych lapsusów dodał wypowiedź, w której mówił o nieistniejącym państwie – Sorwacji.


10. Departament Rolnictwa w USA wpisał na listę partnerów handlowych … Wakandę – fikcyjne królestwo we wschodniej Afryce zasobne w złoża kosmicznego metalu. Wakanda była ojczyzną komiksowego superbohatera Black Panther.


11. W 2016 r. 36 – letni Iwan Makarow z Moskwy chciał poślubić pokemona Ditto, lecz urzędy stanu cywilnego odmówiły mu, bo był już żonaty, zaś pokemon nie posiadał paszportu. Znajoma Rosjanina zgłosiła na policję, że pokemon ją zgwałcił.


12. W 2015 r. 18 – letni Amerykanin Austin Hatfield pocałował śmiertelnie jadowitego węża mokasyna błotnego. Wylądował w szpitalu, lecz przeżył. Jak mówi przysłowie: ,,głupi mają szczęście’’.


13. Jan Zbigniew Potocki – samozwańczy ,,prezydent’’ Polski twierdzi, że II RP nadal istnieje i jest w stanie wojny z Japonią.


14. 4 lipca 2020 r. dziennikarz Mariusz ,,Max’’ Kolonko samowolnie ogłosił się prezydentem ,,Stanów Zjednoczonych IV Republiki Polskiej’’.


15. Proepidemiczny góralski warchoł Sebastian Pitoń chciał utworzyć separatystyczne Królestwo Podhalańskie w unii z Wolnym Miastem Krakowem, zlikwidować Tatrzański Park Narodowy i rozdać jego ziemie góralom.

16. Dwóch dorosłych lewaków z Partii Razem wpadło na pomysł, aby każdy Polak dał im po złotówce, w wówczas zamiast pracować, będą mogli zajmować się samymi przyjemnościami (na ich miejscu wstydziłbym się tak żebrać).


17. U wybrzeży Antarktydy Japończycy rzekomo odkryli Ningena. Jest to morski humanoid o białej skórze, głowie ni to ludzkiej, ni to wielorybiej, parze ludzkich rąk i rybim ogonie.


18. U wybrzeży RPA rzekomo żyje trunko – waleń wyposażony w krótką, ruchliwą trąbą (jego pierwowzorem mógł być największy przedstawiciel płetwonogich - słoń morski z Antarktydy).


19. Po śmierci byłego prezydenta RPA Nelsona Mandeli (1918 – 2013) wielu ludzi na całym świecie zdziwiło się myśląc, że południowoafrykański rewolucjonista zmarł dawno temu w więzieniu. Zjawisko to otrzymało nazwę ,,efektu Mandeli’’ i przez zwolenników teorii spiskowych jest uważane za dowód na przenikanie się rzeczywistości świata równoległego z naszą. Sam tłumaczę to raczej ludzką ignorancją i słabą pamięcią.


20. W 2018 r. prezydent Nigerii Muhammadu Buhari po wizycie w Polsce zaprzeczał w mediach społecznościowych, że nie jest swoim klonem, ani sobowtórem.


21. Michael Jackson (1958 – 2009) nie umarł, lecz zrobił sobie jeszcze więcej operacji plastycznych. Teraz jest albo całkiem biały, albo całkiem czarny.


22. W maseczkach lęgną się nieistniejące robaki zwane morgellonami.


23. Starożytni Chińczycy stworzyli cywilizację egipską.

24. Turbo – jazydzi głoszą, że ich przodkowie przybyli z Indii, zaś pierwowzorem czczonego przez nich demona Malika Tausa miał być indyjski bóg wojny Skanda – Kartikeja.


25. Parę lat temu Internet obiegły zdjęcia tzw. kotów bonsai – wsadzonych za młodu do słoików, a teraz miniaturowych i zdeformowanych. Okrucieństwo to wywołało słuszne oburzenie na całym świecie. Na szczęście cała sprawa okazała się fake newsem.


26. W latach 2007 – 2008 w Argentynie miano widzieć gnomy chodzące po ulicach. Później okazało się, że była to mistyfikacja.


27. W Portoryko widziano żywego gargulca, zaś w Kalifornii – stwora wyglądającego jak tolkienowski Gollum.


28. Noblistka Olga Tokarczuk wierzy w astrologię, zaś Lech Wałęsa bredzi coś o UFO.

29. Suspendowany ksiądz Piotr Natanek palnął na kazaniu, że dziecko poczęte dzięki in vitro nie jest człowiekiem, ale zwierzęciem (na szczęście Kościół odcina się od jego wypowiedzi).


30. Amerykański chemik – noblista Kary Mullis (1944 – 2019) prawdopodobnie po zażyciu LSD, miał jakoby spotkać mówiącego i świecącego szopa pracza z Kosmosu, który tytułował go ,,panem doktorem’’.


Żyjemy w coraz dziwniejszym świecie...
1 Żeby było jasne: nie stawiam sobie za cel walki z Kościołem, ani nie neguję istnienia złych duchów i opętania, sam też jestem katolikiem. Ostateczną ocenę tego typu działań zostawiam zwierzchnikom ks. Olszewskiego, choć jeśli chodzi o moje prywatne zdanie, to tego typu teksty na ,,katolickich’’ stronach takich jak ,,Fronda pl.’’ bardziej szkodzą polskiemu Kościołowi niż wypociny Urbana czy Kotlińskiego.

Życie po życiu

  

,,ŻYCIE PO ŻYCIU jedna z najuporczywiej powtarzanych  legend XX w. Dr Raymond Moody, psychiatra ze stanu Alabama (USA) ogłosił w 1975 książkę Życie po życiu. Zebrał w niej i skomentował relacje osób, które po śmierci klinicznej przywrócone zostały przez lekarzy do życia i zdrowia. Wielu pacjentów opowiada później o swoich wrażeniach: zazwyczaj jego (lub jej) dusza unosi się nad miejscem wypadku lub łóżkiem szpitalnym, widzi swe ciało i słyszy rozmowy lekarzy, następnie przelatuje przez długi, ciemny tunel, gdzie obserwuje wydarzenia swego życia w chronologicznym porządku, po czym, u końca tunelu, widzi w oślepiającym świetle jakąś nieziemską postać lub zmarłego krewnego. Spory na temat 'życia po życiu' nie ustają, zwłaszcza w USA, gdzie myśl o zwykłej śmierci nie godzi się z panującym, obowiązującym optymizmem i jest po prostu nieprzyzwoita. Legenda 'życia po życiu' przynosi ludziom trochę nadziei. Jednak dr Ron Siegel z Uniwersytetu Płd. Kalifornii w Los Angeles twierdzi, że w jego laboratorium ludzie poddawani działaniu LSD - 25 (...) doświadczają analogicznych wrażeń: przelatują przez ciemny tunel ze zbawczym światłem na końcu, rozmawiają ze zmarłymi krewnymi i oglądają retrospektywny film swego życia'' - Władysław Kopaliński ,,Słownik wydarzeń, pojęć i legend XX wieku''

 

Żółte niebezpieczeństwo

 ,,ŻÓŁTE NIEBEZPIECZEŃSTWO wyrażenie określające rzekome zagrożenie dla białej rasy, lub dla świata w ogóle, ze strony ludów azjatyckich, a zwłaszcza Chińczyków. Tytuł artykułu A. Allarda Le Péril jaune w piśmie francuskim 'Revue Géneralé' z 13 III 1896. Spopularyzowane przez użycie w przemówieniu Winstona Churchilla 4 IX 1909: 'Największą groźbą dla Brytanii nie jest Żółte Niebezpieczeństwo (...); czyha ono tu, wśród nas samych'. Używał tego zwrotu cesarz Wilhelm II (...) w wielu przemówieniach. [...]'' - Władysław Kopaliński ,,Słownik wydarzeń, pojęć i legend XX wieku''

 

Człowiek Śniegu

 

,,YETI w jęz. nepalskim 'Dziki', Odrażający Człowiek Śniegu, jedna z pięknych legend XX w., włochaty małpolud śnieżnych połaci Himalajów (lub może wielkie zwierzę podobne do niedźwiedzia), który, jak dotąd, potrafi uniknąć spotkania z ludźmi. Natomiast szereg osób twierdziło, że znalazło wysoko w górach ślady jego stóp. Alpinista angielski Eric Shipton, przechodząc przez lodowiec Menlong w 1951, widział i fotografował ślady yeti na śniegu. Znalazł je także Sir Edmund Hillary (ur. 1919), nowozelandzki himalaista, w 1960. Zapytany przez dziennikarzy, czym tłumaczy konspiratorskie obyczaje yeti, odpowiedział: 'Wydaje mi się, że nasza cywilizacja go nie pociąga'. [...]'' - Władysław Kopaliński ,,Słownik wydarzeń, pojęć i legend XX wieku'' 
 

Leszek Biały


 Niedawno na stronie ,,Foil Wave'' na Facebooku zajmującej się wyśmiewaniem teorii spiskowych znalazłem humorystyczną notatkę o Leszku Białym (1186 - 1227) - księciu krakowsko - sandomierskim, mazowieckim i kujawskim. Miał on jakoby początkowo nazywać się Leszek Szary. Po stoczonej bohaterskiej walce z Balrogiem, zdawało się, że umarł, lecz on powrócił w chwale na czele swych wojsk i odtąd kazał się nazywać Leszkiem Białym. Historycy toczą spory czy w bitwie pomógł mu hufiec olbrzymich białych orłów. Oczywiście mem powstał poprzez przypisanie polskiemu władcy przygód czarodzieja Gandalfa opisanych we ,,Władcy Pierścieni'' J. R. R. Tolkiena ;). 

Wonder Woman
 

 ,, [...] ang. 'Cud kobieta' [...] Stworzył ją w 1941 znany psycholog William Moulton Marshton, autor szeregu podręczników akademickich i wynalazca wariografu (...), jako najbardziej nadprzyrodzoną z komiksowych postaci, przypominającą boginie z greckiej mitologii. Podobnie jak Superman opuściła dom rodzinny, aby walczyć w obronie Ameryki, 'ostatniej twierdzy demokracji i równych praw dla kobiet'. Marston uczynił z niej zapierające dech w piersiach połączenie feminizmu, patriotyzmu i perfidnego seksu. Gdy w 60. latach przemysł komiksowy chciał pozbawić tę postać nadprzyrodzonych mocy, wywołało to burzę protestów ze strony feministek, dla których W. W. jest świętością. Niestety, w komiksach lat 90. wdzięk i wesołość opuściły ją, ustępując miejsca stresom, burzom, bitwom i ogólnej apokalipsie. Możliwe, że w miarę jak kobiety rozszerzają swą aktywność w życiu realnym, zalety czarodziejskiej superbohaterki  zaczną blednąć w oczach czytelników komiksów (przeważnie mężczyzn)'' - Władysław Kopaliński ,,Słownik wydarzeń, pojęć i legend XX wieku''
 

Dolchstoss
 

 ,, [...] Legendę głoszącą, że armia niemiecka nie została pokonana w polu, ale uległa zdradzieckiemu ciosowi sztyletu (nm. Dolchstoss) w plecy zadanemu przez republikanów, socjalistów i Żydów, powtarzali z zapałem wrogowie republiki. [...]'' - Władysław Kopaliński ,,Słownik wydarzeń, pojęć i legend XX wieku''