sobota, 6 lutego 2021

Wyznanie 34 - letniego ,,dziadersa''


 Lubię Xenę i Gabrielę nie za to, że pod koniec serialu zaczęły wykazywać odchyły lesbijskie, lecz mimo tego (zainteresowanych powodami mojej sympatii do tych postaci odsyłam do posta ,,Xena - wojownicza księżniczka''). 


    Bohaterki tetralogii ,,Kuzynki Kruszewskie'' (a zwłaszcza księżniczka Monika Stiepankovic Andrzeja Pilipiuka, którego właśnie zaatakowała lewaczka Kasia Babis, też są fajne. Moim zdaniem mają tę przewagę nad Xeną, że potrafią nie tylko walczyć, ale też gotować (bardzo cenię tę umiejętność u kobiet, u mężczyzn zresztą też ;). 

Krawczuk miał rację

 

W ostatnich miesiącach zaobserwowałem w Internecie lewacką nagonkę na konserwatywnych pisarzy fantastów publikujących w wydawnictwie Fabryka Słów, którzy są teraz obraźliwie i infantylnie nazywani ,,dziadersami''. W zwalczaniu ich przoduje rysowniczka komiksów Kasia Babis. Oglądając na you tube jej filmiki wymierzone w ,,Achaję'' Andrzeja Ziemiańskiego i cykl ,,Ja, inkwizytor'' Jacka Piekary czuję się dodatkowo zmotywowany, aby w przyszłości przeczytać te książki i samemu wyrobić sobie o nich zdanie. Swoją drogą codziennie z wielkim zainteresowaniem czytam wpisy Pana Piekary na Twitterze i prawie zawsze mi się podobają ;).     Tymczasem w latach 80 - tych XX wieku historyk prof. Aleksander Krawczuk powiedział, że ,,nie ma książek słusznych i niesłusznych; są dobre i złe''. Choć należał wówczas do PZPR, ja zaś jestem zoologicznym antykomunistą, z jego wypowiedzą mogę się tylko zgodzić. Warto, aby współcześni łowcy ,,dziadersów'' wzięli ją sobie do serca. 


    Jeśli o mnie chodzi, to Czytelnik chcący przeczytać mojego posta ,,Dopisane do kanonu'' znajdzie w nim listę książek fantasy (dopisanych przeze mnie do kanonu Sapkowskiego), których Autorzy wyznawali (bądź wyznają) najrozmaitsze światopoglądy nie zawsze zgodne z moimi własnymi. 

Modlitwa papieża Leona XIII do św. Józefa

 

  

  Do Ciebie, święty Józefie, uciekamy się w naszej niedoli. Wezwawszy pomocy Twej Najświętszej Oblubienicy z ufnością również błagamy o Twoją opiekę. Przez miłość, która Cię łączyła z Niepokalaną Dziewicą Bogarodzicą i przez ojcowską Twą troskliwość, którą otaczałeś Dziecię Jezus, pokornie błagamy: wejrzyj łaskawie na dziedzictwo, które Jezus Chrystus nabył Krwią swoją i swoim potężnym wstawiennictwem dopomóż nam w naszych potrzebach. 

    Opatrznościowy Stróżu Bożej Rodziny, czuwaj nad wybranym potomstwem Jezusa Chrystusa. Oddal od nas, ukochany Ojcze, wszelką zarazę błędów i zepsucia. Potężny nasz Wybawco, przybądź nam łaskawie z niebiańską pomocą w tej walce z mocami ciemności. A jak niegdyś uratowałeś Dziecię Jezus z niebezpieczeństwa, które groziło Jego życiu, tak teraz broń świętego Kościoła Bożego od wrogich zasadzek i od wszelkich przeciwności.

    Otaczaj każdego z nas nieustanną opieką, abyśmy za Twoim przykładem i Twoją pomocą wsparci mogli żyć świątobliwie, umrzeć pobożnie i osiągnąć wieczną szczęśliwość w niebie.

    Amen.