Borobudur jest zabytkową, kamienną świątynią buddyjską na Jawie (Indonezja). Została zbudowana w latach 750 – 850 n. e. za panowania hinduistycznej dynastii Śailendrów. Znajduje się w niej 2700 płaskorzeźb, 504 posągi różnych wcieleń Buddy, na szczycie zaś – stupa główna otoczona przez 72 mniejsze. W 1991 r. obiekt został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Ludzkości UNESCO. Z Borobudur wiążą się teorie pseudonaukowe, przerastające swym rozmachem wymysły naszych turbolechitów.
W 2012 r. ukazała się książka Fahmi Basyi ,,Borobudur & peninggalan Nabi Sulaiman’’. Gwoli wyjaśnienia: Indonezyjczyk Fahmi Basya (ur. 1952) jest twórcą tzw. matematyki islamskiej. Oznacza ona matematyczną analizę ,,Koranu’’, mającą potwierdzać jego słuszność. Używane są w niej modele matematyczne o nazwach: filary Koranu, klejnoty modlitewne, narzędzia modlitewne itp. Stanowi muzułmański odpowiednik żydowskiej gematrii i XIX – wiecznej piramidologii 1.
Basya twierdzi, że biblijna i koraniczna kraina Saba znajdowała się w Indonezji, będącej pozostałością Atlantydy, opisanej przez Platona 2. Król Salomon, przez muzułmanów uważany za jednego z proroków (arab. nabi Sulaiman) był Jawajczykiem, a jego imię ma takie samo pochodzenia jak indonezyjskie imiona Suparmin, Suharto, Sukarno, Supratman, Sulistyano itp. Sprawował władzę kalifa całej Ziemi, zaś centrum cywilizacji mieściła się za jego panowania na Atlantydzie. Żydzi z Izraela są w rzeczywistości Chazarami. Dziesięć Zaginionych Plemion 3 schroniło się w Indonezji, będącej prawdziwą Ziemią Obiecaną. Borobudur zbudowali żołnierze Salomona z pomocą dżinów i szajtanów. Posągi Buddy przedstawiają rzekomo aniołów o kręconych włosach i samego Salomona. Do budowy świątyni użyto 6348 kamiennych bloków, tyle samo ile jest wersów w ,,Koranie’’. Oczywiście zdaniem Basyi nie może to być przypadek. Świątynia pozostała do dziś nieukończona, ponieważ dżiny porzuciły budowę z powodu śmierci Salomona. Balkis, królowa Saby (kraju Ratu Saba) została utożsamiona z mityczną królową Boko, znaną na Jawie. Na terenie jej królestwa znajdowało się dzisiejsze miasto Wonosobo oraz świątynia Ratu Boko. Salomon napisał na złotej tabliczce w języku arabskim list do królowej Saby następującej treści: ,,Nie bądź wobec mnie arogancka i przyjdź do mnie z uległością’’. Dostarczyć miał go ptak Hudhud (dudek), lecz niestety tabliczka wypadła mu z łap do stawu nieopodal Borobudur. Obecnie cenny artefakt znajduje się (jeśli wierzyć Basyi) w Muzeum Narodowym w Dżakarcie. Basya twierdzi też, że Salomon odpoczywał od trudów rządzenia na archipelagu na wschód od Indonezji, dziś nazywanym Wyspami Salomona. W rzeczywistości nazwa ta została nadana dopiero 1568 r. przez hiszpańskiego żeglarza, Alvara Mendañę de Neyrę, który wierzył, że dopłynął do biblijnego Ofiru. Po śmierci Salomona, Allah ukarał mieszkańców Saby, zsyłając na nich powódź. Dlatego dziś Indonezja dzieli się na ponad 17 000 wysp.
1 Odsyłam do posta: ,,Piramidy egipskie’’.
2 Odsyłam do posta: ,,Gunung Padang i Atlantyda w Indonezji’’.
3 Odsyłam do posta: ,,Dziesięć Zaginionych Plemion’’.